szukaj  |   kontakt

Noro Lim - FeniksMichał Rogacki - Ludzie robią ludziAndrzej Marczyński - Romans wieczorny

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.


PATRONATY
TROMBITA 2018

YAPA 2018

Moja Wolności 2018

NieBajka Łukasza Majewskiego

"Podróż"


strona główna » aktualności » 2007 i 2008 » NORO LIM - Miejcie odwagę
NORO LIM - Miejcie odwagę

Noro Lim, znany z wykonywania własnej muzyki poetyckiej, coraz większą popularność zdobywa dzięki tematycznym widowiskom słowno-muzycznym. 27 kwietnia w Strzyżowie koło Rzeszowa ten krakowski zespół wystawił urokliwy spektakl pod tytułem „Miejcie odwagę...” , według scenariusza i reżyserii Ewy Akšamović i Rafała Alickiego.

Spektakl, którego tytuł zaczerpnięty jest ze słów Ojca Świętego Jana Pawła II wykonywany jest już od 2005 r., lecz z upływem czasu zmienia się jego myśl przewodnia. Trzy lata temu, w roku śmierci Ojca Świętego całość poświęcona była Jego pamięci. Rok później spektakl swoim przekazem stanowił pomost pomiędzy nauką Jana Pawła II a pracą Benedykta XVI. Motywem przewodnim tegorocznej edycji spektaklu „Miejcie odwagę...” była miłość, podkreślona parafrazą zaczerpniętą z poezji Justyny Trembeckiej: „Z miłości powstałeś, do miłości wrócisz”.

Na spektakl złożyły się muzyka instrumentalna i utwory wokalne wykonane przez zespół Noro Lim, recytacje poezji oraz fragmentów homilii Jana Pawła II. Pomimo trwającego w strzyżowskim kościele remontu publiczność dopisała znakomicie, a odbiór urokliwego koncertu był wspaniały.

Noro Lim oprócz „Miejcie odwagę...” ma w repertuarze jeszcze spektakl „Najmniejszemu ze świętych”, wykonywany zwykle w ramach akcji charytatywnych na rzecz dzieci. W przygotowaniu jest również ogromny projekt pt. „Idziemy za Tobą...” – misterium paschalne.

E.M.M.A