szukaj  |   kontakt

Łukasz Jakubowski - SzczuczarzBartek Dzikowski - LULLABYAgata Gałach - Drzwi wpółuchylone

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.


PATRONATY
TROMBITA 2018

YAPA 2018

Moja Wolności 2018

NieBajka Łukasza Majewskiego

"Podróż"


strona główna » aktualności » 2012 » Nie żyje Marek Sochacki - pożegnanie przyjaciela!
Nie żyje Marek Sochacki - pożegnanie przyjaciela!

Wczoraj 29 sierpnia 2012 odszedł Marek Sochacki, wielki artysta, wspaniały człowiek, pedagog, współtwórca i patron naszego serwisu. Trudno wyrazić słowami, to co czuję, trudno opisać pustkę jaką spowodowało to odejście.

Marek, wśród przyjaciół "Gruby" był wielkim indywidualistą, zawsze chadzał swoimi drogami a temu kto chciał, te drogi pokazywał. Gruby był smakoszem życia, nigdy go nie unikał, kochał je w każdym przejawie od błękitu nieba po kac nad ranem. Smakował to życie, by później zamykać je w słowach a te słowa w wersach a wersy w piosenkach. Kiedy pisał dla dzieci, to powstawały piosenki w różowych okularach, gdy pisał dla dziewczyn, to powstawały czułe, nostalgiczne ballady, gdy pisał dla mężczyzn to powstawały twarde protest-songi. Za jedną z tych pieśni kiedyś dostał nieformalny zakaz występowania w swoim mieście z którego to zakazu był dumny!

On tymi piosenkami uczył nas tego świata, uczył wrażliwości, uczył zrozumienia dla innych ludzi! Swoim magicznym "medycyna notuje takie przypadki" był w stanie wybaczać i dawać przykład zrozumienia dla najdziwniejszych zdarzeń.

Niektórzy mówili, że jest "szorstki" w kontaktach z ludźmi, ja tej szorstkości nigdy nie poczułem! Dla mnie był facetem z sercem na dłoni. Będzie go bardzo brakowało, zwłaszcza tym, których "osierocił" a jest nas kilka pokoleń. Jednak zostały jego piosenki a w nich zamknięty świat, do którego zawsze możemy wracać, kiedy tylko to "życie" zaboli nas zbyt mocno! Tak jak teraz...

Jerzy Dziedziczak

.

Ostatni wspólny SMAK - Myślibórz 2011