szukaj  |   kontakt

Drużyna Wawrzyna - A tam jest nieboDąbrówka - Majewski - Kołysanka dla d...Mariusz Orzechowski - Niekołysanka

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.PATRONATY
TROMBITA 2018

YAPA 2018

Moja Wolności 2018

NieBajka Łukasza Majewskiego

"Podróż"


strona główna » aktualności » 2013 » Nie daj się zjeść - autorska płyta Agaty Ślazyk
Nie daj się zjeść - autorska płyta Agaty Ślazyk

Zaskakująca propozycja artystki z Piwnicy pod Baranami. Proste, bezpośrednie, mocne teksty ubrane w atrakcyjną, choć ascetyczną (tylko gitara i głos) folkowo-rockową formę. Płyta bardzo szlachetnie jednorodna formalnie i jednocześnie różnorodna w nastrojach. Od ballady po ostre i dynamicznie rockowe riffy. Od autoironii po nieomal protest songi. Bez cienia aktorstwa.

„Agata, to nie jest świat dla wrażliwych ludzi. Dorośnij wreszcie!” Te słowa mogą stanowić anty-motto autorskiego albumu Agaty Ślazyk. Jak sama mówi, podobne zdania słyszy niemalże każdego dnia. Postawa w nich zawarta, przeraża ją, jest zaprzeczeniem wszystkiego w co wierzy. Cała płyta to bunt przeciw takiej postawie. Utwory składające się na autorski album to obrona ludzkiej wrażliwości, obrona człowieka potrafiącego kochać i szanującego uczucia innych ludzi.

"Znam Agatę od lat i wiem, byłem tego świadkiem, że bunt, który zawarła na tej płycie dojrzewał w niej przez długi czas i w końcu przełamał barierę nieśmiałości. Sposób w jaki się objawił jest zadziwiająco spójny w formie i bezkompromisowy w treści."
Tomasz Kmiecik, kompozytor, muzyk, pianista Piwnicy pod Baranami

"Jest coś, co bardzo mi się podoba w Twojej twórczości, w Twoim śpiewaniu. Śpiewasz z samą gitarą. Jest to proste, ascetyczne, oszczędne w środkach wyrazu. Kocham to w muzyce. Twoje śpiewanie ma wiele wspólnego z prawdziwym amerykańskim folkiem. Ale najpiękniejsze jest to, że śpiewasz siebie, śpiewasz to, co czujesz. To jest szczere i prawdziwe, więc piękne."
Antoni Krupa - muzyk, kompozytor, redaktor Radia Kraków

Okładka płyty

Autorski album Agaty Ślazyk w sprzedaży od 25 listopada 2013r
Szczegóły na: www.agataslazyk.pl

Koncert promujący nowy album Agaty Ślazyk pt. NIE DAJ SIĘ ZJEŚĆ
Kraków, 1 grudnia g.19:00, Piwnica pod Baranami
więcej informacji: www.agataslazyk.pl

Lista utworów

1. Nie chcę dojrzeć 3:25
2. Znów za długo spałam 3:39
3. Sumienie z gumy 3:15
4. Z sercem na dłoni 3:20
5. Nie daj się zjeść 3:24
6. Żywię się marzeniami 3:32
7. Złap dystans (cz.1) 1:14
8. To daje mi pewność 3:26
9. Czuję, że znikam 1:58
10. Złap dystans (cz.2) 1:07
11. Każde słowo 2:38
12. Złap dystans (cz.3) 0:34
13. Wiem co znaczy zgubić drogę 3:55

Piosenki promujące płytę