szukaj  |   kontakt

Agata Gałach - Drzwi wpółuchyloneWłodek Mazoń i Vis a Vis - Pierwszy krokAndrzej Wawrzyniak - Podzielimy się milczeniem

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.


PATRONATY
TROMBITA 2018

YAPA 2018

Moja Wolności 2018

NieBajka Łukasza Majewskiego

"Podróż"


strona główna » aktualności » 2014 » MIŚ, czyli Łagodne Spotkania Muzyczne - płyta
MIŚ, czyli Łagodne Spotkania Muzyczne - płyta

Płyta „MIŚ, czyli Łagodne Spotkania Muzyczne” zawiera 21 utworów, które mogliśmy usłyszeć podczas Festiwalu Łagodne Spotkania Muzyczne – Muzyka i środowisko. Jest to wydawnictwo pełne niezwykłych głosów, utworów, zawierające wszystko to, co najlepsze w piosence poetyckiej. Niestety od dwóch lat, Łagodne Spotkania Muzyczne zniknęły z kalendarza imprez, miejmy nadzieję, że wkrótce się to zmieni. Tymczasem powstał album pełen wspomnień. Utwory wyselekcjonował Mirosław „Michu” Michalski, który o całym projekcie mówi tak:

„Łagodne Spotkania Muzyczne ''Muzyka I Środowisko'' to pełna nazwa festiwalu, który odbywał się w latach 2004-2012 w województwie pomorskim. Jego nazwa zawiera wszystkie cele, jakie mi przyświecały przy planowaniu i realizacji festiwalu 9. edycji, 43 koncerty festiwalowe i 10 koncertów dodatkowych. Prawie 50 tysięcy widzów, którzy obejrzeli kilkuset wykonawców na scenach festiwalowych, zawsze w pięknych i atrakcyjnych przyrodniczo miejscach, niezwykle wysoki poziom artystyczny potwierdzony dziesiątkami nagród na  innych festiwalach dla laureatów naszej imprezy. Mam nadzieję, iż festiwal powróci do kalendarza, a póki, co zamiast jubileuszu płyta, prezentująca drobną część wykonawców, uczestników występujących w konkursie muzycznym oraz niektórych gości. A skąd tytuł płyty?

Dziennikarze i uczestnicy często używali skrótu MIŚ lub ŁSM, tytuł, więc jest kompromisem między wygodą a sensem. Ma jeszcze jedno znaczenie, nietrudno zgadnąć, jakie.
Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację  tego przedsięwzięcia - bez Was byłby to tylko papierowy pomysł. Wykonawcom dziękuję za udostępnienie nagrań swoich piosenek, z których część to nagrania z archiwum festiwalu, a część dostarczyli sami artyści. Dziękuję również wspaniałym jurorom, którzy z pasją i kompetentnie oceniali uczestników konkursu.

Mirosław "Michu" Michalski

lista utworów

1. Łagodnośc - Basia Beuth
2. 18 lat później - Tomasz Olszewski
3. Całuj - Monika Parczyńska
4. Dbajmy o czas - Grzegorz Tomczak
5. Czemu nie tańczę na ulicach - Ola Krzyżańska
6. Czuję że Ty też - Przed czy po
7. Szafirowa Romanca - Magda Krzywda
8. Kiedyś odlecimy - Plumky
9. Godzina między - KMT
10. Jak deszcz - Agata Gałach
11. Niebo do wynajęcia - Robert Kasprzycki
12. Kasztany - Danuta Błażejczyk
13. Nasz Paryż - Maria Holka
14. Pejzaż z piosenką - Antoni Muracki
15. Niegotowa Bossa Nova - Barbara Stępniak - Wilk
16. Talizmany - Waldemar Pawlikowski
17. Piosenka Taneczna - Anna Treter
18. Wierzba - Wolny Przedział
19. Przeznaczenia - Tomasz Steńczyk
20. Takim byc - Joanna Lewandowska
21. Wlodek - Szuszmiszmegele

Okładka płyty