szukaj  |   kontakt

Dagmara Korona - Przepadałam
Tomasz Rokosz - Kolęda
Monika Załoga - Po zmroku

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."


strona główna » relacje z imprez » rok 2007 » Michał Łanuszka - Człowiek z duszą na wynos
"Człowiek z duszą na wynos" czyli Michał Łanuszka w Krakowie - cd.
Piotr Domagalski
Tym razem pani Anna przytoczyła bajkę "O sławnym człowieku", po której nastąpił utwór zatytułowany "Im bardziej jasno" (sł. R. Kasprzycki, muz.
M. Łanuszka). W jego trakcie niemal bez reszty pochłonęła mnie piękna gra kontrabasisty czyli Piotra Domagalskiego. Brawo! Piosenka "Krzyk" (sł.
R. Kasprzycki, muz. M. Łanuszka) z powrotem skierowała moją uwagę
w stronę Michała. Ależ on gra!


Przyszedł również czas na fragment "Opowieści o wielkim wstydzie". Potem nastąpiła "Koszulka" (sł. i muz. J. Nohavica, tłum. R. Putzlacher), a ja doznałam olśnienia! I nie chodzi o to, że artysta nie omieszkał zaśpiewać fragment po czesku... Otóż dla mnie koncert jakby zaczął się od tej piosenki... To właśnie "Koszulka" przykuła 100 % mojej uwagi i tak bez reszty zasłuchana trwałam do jego końca. Nie potrafię dokładnie wyjaśnić dlaczego, ale od tego momentu koncert był po prostu świetny!

Michał ŁanuszkaPo kilku chwilach doczekaliśmy się pewnego żartu muzycznego... W ruch poszła czekająca na ten moment od początku wieczoru gitara basowa. Jakież było moje zdziwienie, gdy Michał zainstalował ją sobie między nogami... Pasek z jednej strony na ramieniu, z drugiej strony w kroku... Pięknie! Chwyt, przyznaję, jak dla mnie dość nowatorski... Ale gdybym wcześniej dokładnie zgłębiła jego stronę internetową (gdzie można odnaleźć podobne zdjęcia), nie byłabym tak zdumiona. Cóż, życie już tak ma, że zaskakuje... Nie wiedziałam też, że Łanuszka w ogóle grywa na basie... Humoru nie zabrakło także w samym wykonaniu wiersza Mickiewicza zatytułowanego "Niepewność", do którego ów bas posłużył. Cała sala miała ubaw jak trzeba... Odpowiednia dawka humoru została nam zaserwowana również po fragmencie "Opowiadania o zabawkach dla dzieci", w postaci jednej z najbardziej przewrotnych i zabawnych piosenek z jego repertuaru - mowa
o "Niezłym zawodniku" (sł. R. Kasprzycki, muz. M. Łanuszka).

Michał Łanuszka i Piotr Domagalski - koncert scena przy pompie w KrakowieNiestety nie udało mi się zidentyfikować tytułu bajki, z jakiej pochodził zacytowany w tym miejscu fragment o Tomaszu Apostole, który napotkawszy na pustyni węża, spierał się
z nim o to czy wąż może żyć na pustyni. Mniejsza o tytuł - grunt, że bajka doskonale pasowała do wyśpiewanej w tym miejscu piosenki "Kobra" (sł. Witkacy), a zespół popisał się niezłym zgraniem na scenie. Przy okazji wyszło na jaw, że poznałam kolejnego (po Marcinie Skrzypczaku) człowieka-trąbkę... Następna niezidentyfikowana przeze mnie bajka dotyczyła Lemurii, lemurów i trwającej pośród nich wojny. Jakże trafne wprowadzenie do niezwykle wzruszającego utworu zatytułowanego "Sarajewo" (sł. i muz. J. Nohavica, tłum.
R. Putzlacher).
Opublikowany: 2007-09-01 08:40:00
Strony: