szukaj  |   kontakt

Agata Gałach - Drzwi wpółuchyloneJacek Kadis - Siostra nieszczęśliwychSzymon Zychowicz - Ostatni raz

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."


strona główna » relacje z imprez » rok 2009 » SFP Kraków 2009 » Mechaniczna Pomarańcza
Mechaniczna Pomarańcza - 45. Studencki Festiwal Piosenki - Kraków 2009
fot. Marcin Urban, archiwum Instytutu Sztuki
Wracając jednak jeszcze na moment do konkursu - zaznaczyć trzeba, że oprócz wysokiego poziomu artystycznego (co podkreślili również jurorzy), charakteryzował się on dużą różnorodnością. Obok najbliższych krakowskiemu schematowi śpiewających interpretatorek i interpretatorów piosenek wybitnych autorów i kompozytów, usłyszeć można było sporo nowego przekazu w odmiennych i ciekawych muzycznie stylistykach: od tradycyjnego barda z gitarą, przez folkowe i jazzowe akustyczne składy, po kapele szeroko rozumianej alternatywy. Wśród tych ostatnich najciekawszy wydał mi się zespół Mechaniczna Pomarańcza z Elbląga (laureaci wyróżnienia). Jego lider - Tomek Steńczyk - wyjątkowo trafił w mój sposób myślenia śpiewając o „pozornym świecie pozorów". Swoje piosenki zagrali z należytą energią - słychać było, że wszystko układa się w przemyślaną całość, współbrzmi. Na moje ucho - chłopakom nie brakuje już niczego, by zacząć profesjonalną muzyczną „tułaczkę" po kraju...