szukaj  |   kontakt

Drużyna Wawrzyna - A tam jest niebo
Daniel Gałązka - I z tą różnicą (live)
Agata Gałach - Przystanek Ziemia Święta

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.


strona główna » relacje z imprez » rok 2007 » Mechaniczna Cytryna 8 I 2007
Mechaniczna Cytryna 8 I 2007 w Warszawie cd.

Marcin StyczeńNastępnie zagrał i zaśpiewał Marcin Styczeń, który dla odmiany na początek wykonał piosenkę "oj jo joj" ;-) Kolejną była piosenka "Sens jaki" do wiersza Dariusza Szubera. Po niej Marcin zagrał kilka, jak to nazwał, premierowych utworów, między innymi do tekstów Ernesta Brylla "O mojej Derbie", "Nie pytaj ptaka jak się lata". Później poleciały "Piosenka dla Taty", "Tao Tao" i "21 gramów" - bynajmniej nie jest to piosenka
o narkotykach... tylko o duszy.
Wstyd się przyznać, ale do tego dnia znałem Marcina tylko z nazwiska (a to padło tu, a to tam ktoś coś powiedział, ktoś słyszał)... Ale ja ani z jego graniem, ani śpiewaniem, ani też z nim osobiście się nie spotkałem. I zrobił na mnie wrażenie. Jest dobrze. Jest bardzo dobrze! Przyjemnie się słucha. Marcin też ogląda kino skandynawskie, zaśpiewał jedną piosenkę zainspirowaną filmem "Rekonstrukcja"... Widziałem ten film, wydał mi się intrygujący. Kto widział ten wie o czym mówię, kto nie widział, powinien zobaczyć.

Po występie Marcina rozpoczęła się Scena Inicjatyw Publiczności, a w niej Kornelia zaśpiewała wiersz "Znów wędrujemy" Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, do którego muzykę skomponował Grzegorz Turnau.
W tym miejscu pozwolę sobie zrobić małą dygresję. Otóż do tego wiersza w głębokich latach 80-tych (ok. 1986) skomponował muzykę mój brat. Proszę sobie wyobrazić jakie było moje zdziwienie kiedy w 1991 roku Grzegorz Turnau zaprezentował swoją wersję, moim skromnym zdaniem mniej dopasowaną do liryki tego wiersza. Długo nie mogłem pogodzić się z faktem, że to właśnie ta muzyka przejdzie do historii. Cóż historię piszą wygrani, nie sądzę aby ktokolwiek teraz, po Grzegorzu Turnale, porwał się na własną kompozycję do tego wiersza, nie bojąc się nieuniknionych porównań.
No może za sto lat ... ;-)

Na koniec Sceny Inicjatyw Publiczności jeszcze trzy piosenki Bartek Dzikowskizaśpiewał Bartek Dzikowski - w tym jedną w języku polskim, co było zaskoczeniem, bo dotychczas wszystko (nawet własne utwory) wykonywał
w języku angielskim. Jako drugi zaśpiewał "Wish You Were Here" - tytułowy utwór jednej z najlepszych płyt Pink Floyd.
W tym miejscu przyznam, że zaliczyłem przysłowiowy "opad szczęki", gdyż tak bardzo mnie zaskoczył i tak ładnie to zagrał, z wyczuciem, tak jak należy. Na koniec została piosenka finałowa, czyli "Na całej połaci śnieg" - oczywiście z repertuaru Kabaretu Starszych Panów. Piosenka stara jak świat i znana chyba każdemu ;-)

Opublikowany: 2007-01-10 21:10:00
Strony: