szukaj  |   kontakt

Łukasz Jakubowski - Pola w złocie
Corda - Brzask
Andrzej Marczyński - Muszyna blues

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.


strona główna » relacje z imprez » rok 2007 » Mechaniczna Cytryna 8 I 2007
Mechaniczna Cytryna 8 I 2007 w Warszawie
hmm druga to już impreza z tego cyklu, a pierwsza w tym roku, Nowym Roku! Przyznam, że mi się podoba...
Kameralnie jest, domowo jest, herbata z cytryną też jest...
no i muzyka, czyli wszystko czego potrzeba aby odprężyć się po całym dniu pracy ;-)
Jerzy Dziedziczak | 

Jak to zwykle ja dotarłem do "Mechanika" nieco spóźniony, i to niestety na tyle, żeby przeoczyć występ Kornelii Maraszek, ale los był dla mnie tym razem łaskawy - Kornelia jeszcze raz tego dnia zaśpiewała w części o nazwie "scena inicjatyw publiczności".

 Pierwszą wykonawczynią jakiej udało mi się wysłuchać była Magda Turowska, która w towarzystwie Bartka Skowrońskiego - gitara klasyczna, Andrzeja Perkmana - pianino, zagrała dwa utwory. Pierwszy to piękna ballada pod tytułem "Parasol nie chroni od łez" wykonana tylko
z akompaniamentem gitary klasycznej, a drugi to "Anioł
u poduszki" - obydwie pochodzące z pierwszej płyty Magdy zatytułowanej "Rzeki snu". Następnie wystąpił Bartek Dzikowski, który śpiewał pięknie w "narzeczu wroga\sojusznika" jak to sam określił, czyli po angielsku ;-).

 Po Bartku na scenę została zaproszona Ewelina Pichet, która "Cytrynowej" publiczności zaprezentowała się po raz pierwszy
i mam nadzieję, że nie ostatni. Ewelina, wraz z Kornelią, jest uczestniczką warsztatów "Studia piosenki Cytryna". Akompaniował jej "Cytrynowy" zespół w składzie: Konrad Muszyński na gitarze basowej, Jerzy Bartuszewski na perkusji, Bartek Skowroński na gitarze klasycznej oraz Andrzej Perkman na pianinie. Ewelina zaśpiewała znaną wszystkim piosenkę Jana Wołka i Krzysztofa Ścierańskiego "Brzydcy".

Po krótkiej przerwie ponownie wystąpiła Magda Turowska z "Cytrynowym" zespołem, tym razem jednak zaśpiewała nowe piosenki. Kolejno usłyszeliśmy: "Słuchaj", "To była bardzo potrzebna miłość", "Listek" oraz "Na na na". Są to piosenki do tesktów Piotra Brymasa, który zaszczycił nas swoją obecnością na tej Mechanicznej Cytrynie.

Opublikowany: 2007-01-10 21:10:00
Strony: