szukaj  |   kontakt

Kaduceus - Inwazja
Noro Lim - Feniks
RYKOSZEPT - Torba na Rzeczy Pospolite

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.


strona główna » relacje z imprez » rok 2007 » Mechaniczna Cytryna w Stodole 29 VI 2007
Głos pokolenia Krainy Łagodności cd.

Szymon ZychowiczSzymon Zychowicz, związany z Piwnicą pod Baranami, na co dzień imał się różnych zajęć.
- Ostatnio robiłem wiele ciekawych rzeczy, pozwolę sobie nazwać je "innymi": pisałem korekty książek, za pieniądze "uszlachetniałem" cudzą poezję(?!), zbudowałem drewnianą werandę na działce rekreacyjnej itp. - wylicza. - Obecnie wiodę spokojne życie w uroczym, małym miasteczku, z dala od wielkomiejskiego zgiełku, w Górach Sowich, pracując jako ratownik wodny (prawdziwy, państwowy stały etat) na basenie. W chwilach natchnionych tworzę lub czytam - dodaje. Szymon żartuje, że zafundował sobie i publiczności swoistą, kilkuletnią, kontrolowaną, artystyczną śmierć.
- Żeby sprawdzić, czy prawdą jest, że artystów docenia się dopiero po ich zgonie - wyjaśnia. Gorące przyjęcie, jakie zgotowała mu publiczność, przekonało artystę
o słuszności obiegowej opinii.

Propozycja tylko dla elit... ?

Na życzliwość i burzę oklasków liczyć mogli zresztą wszyscy wykonawcy. Gdyby porównać Teresa Drozdaśrednią wieku osób na widowni i tych na scenie - okazałoby się zapewne, że są to zbliżone wskaźniki. Po prostu swoich ulubieńców z czasów studenckich przyszli posłuchać dzisiejsi trzydziestolatkowie. I choć wszystkie stoliki rozstawione przed sceną w Stodole były zajęte, to nie można powiedzieć, że fani poezji śpiewanej wypełnili klub przy Batorego. - Elito intelektualna Warszawy - tak zwracali się do słuchaczy Teresa Drozda i Jarek Wasik. Niewątpliwie był to komplement, zaprawiony jednak nutką goryczy.

Magda Turowska, która niestrudzenie promuje ten rodzaj muzyki, organizując m.in. cykliczne spotkania z piosenką literacką w warszawskim klubie Mechanik, jest pełna nadziei, że kolejne imprezy przyciągną jeszcze więcej widzów.
- Nie było wcale tak źle, nie przesadzajmy. Stodoła jest bardzo dużym klubem i setka osób pewnie trochę w nim ginie - ocenia frekwencję organizatorka koncertu. - Zapełnienie Finał koncertuwidowni w takim miejscu uda się pewnie głównie artystom zagranicznym oraz tym z nazwiskami z pierwszych stron gazet. Zorganizowanie takiego koncertu w Stodole było pewnym eksperymentem. Ta scena, to miejsce kojarzone jest raczej
z inną muzyką. Pewnie gdyby koncert odbył się np. w Teatrze na Woli albo Lapidarium frekwencja byłaby wyższa. Jednak nie zniechęcam się - zapewnia.
- Publiczność przyszła i była bardzo życzliwa. Wiem, że przyjdą na kolejne koncerty i przyprowadzą swoich znajomych. Jestem przekonana, że kolejny koncert z cyklu Mechaniczna Cytryna, który planujemy w Stodole w dniu rocznicy śmierci Marka Grechuty - 9 października przyciągnie większą liczbę osób - dodaje Magda. Czerwcowy koncert został zaplanowany jako wydarzenie w życiu kulturalnym Warszawy, ale jego organizatorka nie wyklucza podobnych przedsięwzięć, służących promocji wznowionych płyt, w innych miastach.

Opublikowany: 2007-07-25 00:10:00
Strony:
notka o autorze...

Przemysław Bogusz - z zawodu dziennikarz, z zamiłowania autor tekstów, kompozytor

i wykonawca. Uczestnik i laureat wielu ogólnopolskich konkursów i festiwali.

Więcej o autorze znajdziesz na stronie: www.przemekbogusz.republika.pl