szukaj  |   kontakt

Monika Załoga - Nokturn
Kamila Kraus - Zasypiamy w słowach
Anita Rożek - Syzyf

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.


strona główna » relacje z imprez » rok 2007 » Mechaniczna Cytryna w Stodole 29 VI 2007
Głos pokolenia Krainy Łagodności cd.
Magda TurowskaNa płytach "Cytryna" i "Pomarańcza" umieszczono nagrania ponad 20 wykonawców. Nie wszystkich jednak można było usłyszeć podczas czerwcowego koncertu w Stodole.

- Zadecydowały względy ekonomiczne. Cytryna nigdy nie była komercyjną firmą. Musiałam liczyć siły na zamiary. Stać mnie było na zaproszenie maksymalnie 6-7 wykonawców - wyjaśnia Magda „Cytryna" Turowska, inicjatorka wznowienia płyt
i zorganizowania koncertu.

Przed laty Magda prowadziła Agencję Inicjatyw Artystycznych Cytryna, promującą młodych artystów Krainy Łagodności. Tym razem, w Stodole, wystąpiła w potrójnej roli: organizatorki, wykonawczyni i... jubilatki, ponieważ 29 czerwca obchodziła urodziny. Zanim Basia Stępniak-Wilkzachwycona jej występem publiczność odśpiewała "Sto lat", usłyszeliśmy w wykonaniu Magdy piosenki "No chodź", przejmującego "Anioła u poduszki" i "Rzeki snu" (zaśpiewane w duecie z Jarkiem Wasikiem). Oprócz Magdy, Jarka i Szymona wystąpili tego wieczoru: Basia Stępniak-Wilk, Dagmara Korona, Marek Andrzejewski i Piotr Woźniak oraz Małgorzata Duk. Zabrakło m.in. Roberta Kasprzyckiego, jednego z najbardziej rozpoznawalnych artystów środowiska.

- Wybór nazwisk to kolejna sprawa. Naturalne było dla mnie zaproszenie wykonawców,
z którymi współpracuję najdłużej (od czasu pierwszej promocyjnej płyty, tzw. "Żółtej Cytryny") - tłumaczy Magda Turowska.


Wykonawcom towarzyszył zespół pod kierownictwem Andrzeja Perkmana, w składzie: Wojciech Winiarski, Jerzy Markuszewski, Krzysztof Maciejowski, Mariusz Praśniewski
i Sebastian Feliciak. W jego aranżacjach zabrzmiały zarówno piosenki nieco zapomnianePiotr Woźniak (Piotr Woźniak przyznał nawet, że swojego szlagieru sprzed lat "Byle do wiosny" sam dokładnie nie pamiętał jeszcze dzień przed koncertem), jak i przeboje znane z radiowych anten ("Nastroje" Jarka Wasika, "Bombonierka" Basi Stępniak-Wilk). Studenccy artyści sprzed dziesięciu lat dojrzeli, każdy z nich przeszedł własną artystyczną drogę i było to słychać w ich wykonaniach - dojrzałych właśnie, świadomych, tak różnych od odmóżdżającej papki, serwowanej na co dzień przez mainstreamowe media.

Co robi artysta, kiedy nie śpiewa...

- Każdy z nas ma swoje zajęcia poza śpiewaniem, ale koncertują wszyscy. Są dziennikarzami, uczą w szkołach, organizują imprezy. Każdy nagrał lub właśnie nagrywa płytę, pracuje nad nowym repertuarem - opowiada o swoich kolegach Magda Turowska. - Na koncercie w Stodole zabrzmiały stare piosenki sprzed 10 i więcej lat, ale to wcale nie znaczy, że nie mamy nowych. Takie było założenie tego koncertu. Spotkanie przyjaciół po latach z okazji wznowienia płyt z piosenkami, którymi kiedyś wygrywaliśmy festiwale - dodaje Magda.
Opublikowany: 2007-07-25 00:10:00
Strony:
notka o autorze...

Przemysław Bogusz - z zawodu dziennikarz, z zamiłowania autor tekstów, kompozytor

i wykonawca. Uczestnik i laureat wielu ogólnopolskich konkursów i festiwali.

Więcej o autorze znajdziesz na stronie: www.przemekbogusz.republika.pl