szukaj  |   kontakt

Jacek Gutry & Gut-muzyk - Szalona żona
Szymon Zychowicz - Schron
Kamil Wasicki - Tylko tyle

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.


strona główna » relacje z imprez » rok 2009 » Mechaniczna Cytryna 20.05.2009
Katarzyna Zygmont, Pure Nonsense Group - Mechaniczna Cytryna 20 V 2009

20 V 2009 w Klubie Mechanik odbył się kolejny koncert z cyklu "Mechaniczna Cytryna". Tym razem mieliśmy okazję posłuchać piosenek w wykonaniu Katarzyny Zygmont, której towarzyszyła "Orkiestra Moralnego Niepokoju".

Katarzyna Zygmont 0190Katarzyna Zygmont – wokalistka i kompozytorka. Absolwentka Wydziału Piosenki PWSM II stopnia im. F. Chopina w Warszawie oraz Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie zaczęła się jej przygoda z kabaretem. Brała udział w tworzeniu i wystawieniu trzech kolejnych programów Kabaretu Moralnego Niepokoju, nagradzanych na Przeglądach Kabaretów PaKA w Krakowie oraz Lidzbarskich Biesiadach Humoru i Satyry. Z kabaretem koncertowała w całym kraju, występowała w licznych programach telewizyjnych i radiowych, brała udział w nagraniach studyjnych.

Katarzyna Zygmont 0135Niektóre dokonania: główna nagroda na Festiwalu Piosenki Różnej „Morda”w Warszawie (debiut); I miejsce i Nagroda Publiczności w konkursie „W okolice Stwórcy” w Poznaniu; dwukrotnie pierwsze miejsce na „Jarmarku Piosenki” w Warszawie; prywatne nagrody Jacka Kaczmarskiego, Grzegorza Turnaua i Radia RMF FM na XXX Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie; udział w finale XX Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

Solowy recital Katarzyny Zygmont z Orkiestrą Moralnego Niepokoju to mieszanka dynamicznych, a zarazem nastrojowych piosenek napisanych przez wybitnych tekściarzy KMN (Roberta Górskiego i Przemysława Borkowskiego). Artystka wykonuje najlepsze kompozycje z programów: „Parada uniesień” i „Czarny Kot” w oryginalnej i ciekawej aranżacji Pawła Golenia, które w jej wykonaniu znalazły się m.in. na najnowszej płycie KMN pt: „Piosenki, czyli walizki pełne wody”.

Występ Katarzyny Zygmont poprzedziło przedstawienie „Wierciuch” w wykonaniu "Pure Nonsense Group".

Pure Nonsense Group 0078Pure Nonsense Group o sobie: "Wszystko zaczęło się od zespołu muzycznego Pure Nonsense Quartet (Michał Chrzanowski, Bartek Pilarczyk, Jan Szutkowski, Remek Zawadzki), który powstał w roku 2006. Pod koniec 2008 postanowiliśmy zrealizować przedstawienie „Wierciuch”. Do zespołu dołączyli aktorzy (Jacek Rąbiński, Jola Sikorska, Michał Stasiak, Łukasz Wasilewski). W ten sposób powstała Pure Nonsense Group. „Wierciuch” to nasz pierwszy wspólny projekt, ale mamy nadzieję, że nie ostatni."