szukaj  |   kontakt

Daniel Gałązka - Kochana
Andrzej Wawrzyniak - Tak trudno powiedzieć
Bartek Dzikowski - CRAZY LIFE

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.


strona główna » relacje z imprez » rok 2007 » Mechaniczna Cytryna 7 V 2007
Mechaniczna Cytryna 7 V 2007 cd.

Po Magdzie Turowskiej wystąpił pierwszy z gości tego wieczoru czyli Przemysław Bogusz Przemysław Boguszz zespołem w składzie: Dominika Świątek (pianino), Piotr Gołębiowski (gitary), Artur Krawczyk (kontrabas). Ja osobiście jestem zafascynowany tym co robi Przemek i nie będę tego ukrywał. Pierwszy raz miałem przyjemność posłuchania jego twórczości w marcu tego roku na PZPR w Piasecznie. Wrażenie jakie na mnie wówczas zrobił było ogromne i choć minęło od tego czasu kilka miesięcy to na wspomnienie tamtego mini recitalu dreszcze chodzą mi po plecach. Przemek jest uczestnikiem i laureatem wielu konkursów co świadczy o tym, że inni też podzielają moją fascynację jego twórczością. Na tym koncercie wraz ze swoim zespołem zaprezentował kilka utworów własnego autorstwa. Mogliśmy między innymi usłyszeć "Pomarańcze", "Śląsk", "Petra Prochazkova" i "Wspomnienie o Andrzeju Bursie".

Kabaret ZygZakW trakcie koncertu Przemka na sali pojawił się kabaret ZygZak i jak się okazało kabaret zdecydował się wystąpić w Scenie Inicjatyw Publiczności. W tej chwili jeszcze nic nie zapowiadało tego, co nastąpiło później. Byłem wiernym słuchaczem wszystkich dotychczasowych koncertów Mechanicznej Cytryny. Kabaret ZygZak był uczestnikiem większości z nich i podoba mi się ich humor. Ale to co przedstawili tym razem przeszło (nie tylko moje) najśmielsze oczekiwania. W kilku skeczach jakie zaprezentowali doprowadzili publiczność zgromadzoną na sali do 'pokładania się' ze śmiechu. Apogeum osiągnęli podczas skeczu o Mickiewiczu
i Słowackim!

Na koniec wystąpił drugi gość tego wieczoru - Krzysztof Napiórkowski. Krzysztof zaprezentował kilka utworów, które stylistycznie są mieszanką jazzu i ballady. Występ Krzyśka był bardzo miłym zakończeniem tego Cytrynowego wieczoru.

Opublikowany: 2007-05-22 15:40:00
Strony: