szukaj  |   kontakt

Bartek Dzikowski - Sleepwalking
Mariusz Orzechowski - Niekołysanka
Jacek Gutry - Tyci taci sen

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.


strona główna » relacje z imprez » rok 2007 » Mechaniczna Cytryna 7 V 2007
Mechaniczna Cytryna 7 V 2007
Spodziewałem się, że najdłuższy weekend świata nie będzie sprzyjał frekwencji na koncertach. Tak też się stało na majowej Mechanicznej Cytrynie - publiczności było zdecydowanie mniej niż zazwyczaj, ale za to atmosfera na scenie była bardziej gorąca, głównie za sprawą Kabaretu ZygZak.
Jerzy Dziedziczak | 

Tym razem spotkanie przy herbacie z cytryną odbyło się pod hasłem 'rzeczy' ważnych. Dla różnych osób różne 'rzeczy' są ważne i to spotkanie miało o nich opowiedzieć. Na piosenkę finałową, zwaną przez organizatorów hymnem, wybrano tekst Marka Grechuty "Dni, których nie znamy" - zna go chyba każdy kto ma więcej niż 10 lat. Koncert zaczął się właśnie od próby generalnej tej piosenki.

Magda SemeniukPo próbie piosenki finałowej jako pierwsza zaśpiewała Magda Semeniuk, która wykonała piosenkę "Modlitwa o miłość prawdziwą" z repertuaru Krystyny Prońko. Mieliśmy też okazję posłuchać interpretacji Ewy Gampel sławnego przeboju Maryli Rodowicz "Sing sing". Muszę przyznać, że Ewie udało się wykonać tą piosenkę w sposób aktorski (ruch sceniczny, gesty). Efekt był całkiem ciekawy i choć nie uniknęła zapomnienia fragmentu tekstu to jednak zapanowała nad tym
i szczęśliwie dotarła do końca piosenki.

Katarzyna ZięteraPierwszy raz na Cytrynowej scenie wystąpiła Kasia Ziętera. Kasia zaśpiewała tak dobrze wszystkim znane, a ostatnio przypomniane przez zespół Raz Dwa Trzy "Białe zeszyty" Agnieszki Osieckiej z muzyką Zygmunta Koniecznego. Kasi udało sie to, co czasem nie udaje się artystom obytym ze sceną. Chodzi mi o przykucie uwagi publiczności rozbawianej poprzednią dość wesołą przecież piosenką. Z taką umiejętnością trzeba się urodzić... Jest to niewątpliwie duży talent, nad którym oczywiście trzeba wytrwale pracować i tej właśnie wytrwałości Kasi życzę.

Magda Turowska zaśpiewała trzy piosenki "Posłuchaj", "Listek" oraz "Rzeki snu". Tym razem mieliśmy okazję posłuchać ich w wersjach kanonicznych, czyli tylko przy akompaniamencie pianina, na którym grał Andrzej Perkman.

Opublikowany: 2007-05-22 15:40:00
Strony: