szukaj  |   kontakt

Agata Gałach - Drzwi wpółuchylone
Dąbrówka - Majewski - Kołysanka dla d...
Bartek Dzikowski - LULLABY

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.


strona główna » relacje z imprez » rok 2007 » Mechaniczna Cytryna 5 XI 2007
Mechaniczna Cytryna 5 XI 2007 cd.

Joanna Kondrat 4Potem przyszedł czas na kolejnego gościa wieczoru, czyli Joannę Kondrat, której towarzyszyło dwóch muzyków: Kamil Barański na instrumentach klawiszowych oraz Krzysztof Napiórkowski na gitarze akustycznej. Joasia zaprezentowała 5 piosenek. Były to między innymi: "Jeszcze nie teraz", "Sny", "Kawa". "Kawa" to moja ulubiona piosenka i nie tylko dlatego, że jestem miłośnikiem tego napoju, o czym wszyscy wiedzą, ale dlatego, że ma ona w sobie ogromy ładunek emocjonalny... Po prostu świetnie buja!

Sergiusz StanczukPo występie Asi przyszedł czas na odśpiewanie hymnu, czyli wcześniej wspomnianej piosenki "Mr. Lennon", którą zaśpiewała Magda Turowska "Cytryna" i Marek Warszawski. Idąc na tą listopadową odsłonę Mechanicznej Cytryny byłem niemal przekonany, że po tragicznej śmierci Mirka Breguły będzie jakiś akcent spod znaku Universe. To, że wybór padł na Johny'ego też nie dziwi - wszak to najbardziej znany utwór tego zespołu
i tego twórcy.

Marek BartkowiczW "Scenie inicjatyw publiczności" wystąpili Daniel Gałązka, który zaśpiewał swoją nową piosenkę, skomponowaną to tekstu Piotra Brymasa pt. "Ja żywy ja zmarły", a także Sergiusz Stańczuk, który zaśpiewał piosenkę swojego sąsiada Marka Gordzieja pt. "Nietrwałość pamięci". Na koniec wystąpił dobrze wszystkim znany Marek Bartkowicz, który dla odmiany zamiast śpiewać wyrecytował swojego pióra balladę "Czaty 2007" zainspirowaną twórczością wieszcza Adama Mickiewicza.

Opublikowany: 2008-01-09 04:00:00
Strony: