szukaj  |   kontakt

Jacek Gutry & Gut-muzyk - Ech Elżbieta
DGZZ - My dzieci [2011]
Apolinary POlek - Kołysanka dla Nieznajowej

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.


strona główna » relacje z imprez » rok 2007 » Mechaniczna Cytryna 5 XI 2007
Mechaniczna Cytryna 5 XI 2007
Tym razem spotkanie odbyło się 'jak Bóg przykazał', czyli nie w ogromnej Stodole tylko
w przytulnym klubie Mechanik. Atrakcji było sporo, o czym piszę poniżej ;-)
Jerzy Dziedziczak | 

Ewelina KacprzakW pierwszej części koncertu wystąpili uczestnicy Studia Piosenki Cytryna, czyli Marta Paudyna
i Ewelina Kacprzak. Jako pierwsza - jak zwyczaj nakazuje ;-) - zaśpiewała Magda Turowska "Cytryna". Później była próba tzw. hymnu, czyli piosenki, która w drugiej połowie jest wykonywana wspólnie z publicznością. Tym razem wybór padł na piosenkę "Mr. Lennon" (Johny) autorstwa Mirka Breguły, lidera zespołu Universe. Później na scenie pojawił się pierwszy
z gości, Marek Warszawski, który zaprezentował kilka piosenek z repertuaru swojego imiennika Marka Grechuty. Marka Warszawskiego wspomagały wokalnie koleżanki Marta
i Ewelina.

Mateusz Rulski BozekNastępnie na Cytrynowej scenie pojawił się znany już
z październikowego koncertu Mateusz Rulski - uczestnik
i laureat konkursów i festiwali, między innymi Warszawskiego Przybycia Bardów, Biłgorajskich Spotkań z Piosenką Autorską, Spotkań Młodych Autorów i Kompozytorów w Myśliborzu. Mateusz - posiadający według mnie ogromy potencjał nie tylko wokalny, ale też instrumentalny (nietuzinkowo gra na gitarze akustycznej) - zaprezentował nam kilka autorskich utworów.

Po występie Mateusza przyszedł czas na Kabaret ZygZak, który tym razem pojawił się
w pełnym trzyosobowym składzie (Irek, Grzegorz, Andrzej) i jak zwykle doprowadził zgromadzoną publiczność do niczym nieskrępowanych wybuchów śmiechu.

Opublikowany: 2008-01-09 04:00:00
Strony: