szukaj  |   kontakt

Szymek Zychowicz - Anna od cokołów
Dominika Barabas - Ballada tramwajowa dla małej blondyneczki
Lądowe Ptaki - Żeglarskie serce

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.


strona główna » relacje z imprez » rok 2007 » Mechaniczna Cytryna 5 III 2007
Mechaniczna Cytryna 5 III 2007 - cd.

Ewelina PichetNo i skoro był czas na debiutantów, to teraz przyszedł czas na weterankę "Spotkań przy herbacie z cytryną" ;-). Na scenie pojawiła sie Ewelina Pichet, której towarzyszył 'Cytrynowy' zespół. Ewelina jak zwykle zaśpiewała jedną piosenkę, tym razem z repertuaru Basi Stępniak-Wilk o pysznym tytule "Bombonierka".

Po Ewelinie ponownie wystąpiła 'Cytryna', tym razem
z piosenką z repertuaru Kabaretu Starszych Panów pod kulinarnie brzmiącym tytułem "Ballada jarzynowa".

Teraz przyszedł czas na kryminalną komedię "Lodziarz" zrealizowaną przez grupę twórczą Samowar podczas FAMY. W sumie to już drugi film "Samowaru" prezentowany na Mechanicznej Cytrynie, tym razem film nie był 'niemym kinem', ale jak najbardziej udźwiękowionym. To zawiła fabuła, której bohaterem jest Lodziarz - seryjny zabójca, który to niejednemu posłał kulkę ;-)

Piotr WoźniakPo seansie filmowym przyszedł czas na występ gościa tego wieczoru, czyli Piotra Woźniaka. Piotr bardzo ładnie grał
i śpiewał, lecz niestety technika się zbuntowała i ciągle sprzęgając się zmusiła artystę do skrócenia swojego koncertu, a szkoda. Niemniej jednak, to czego udało się posłuchać zapadnie na pewno głęboko w pamięć. Piotr zaśpiewał między innymi "Gdzie jest siódme morze" - piękny utwór skomponowany przez Katarzynę Gertner do słów Jerzego Kleyny. Utwór, który na początku lat siedemdziesiątych śpiewała Maryla Rodowicz.

Na koniec była piosenka finałowa oraz scena inicjatyw publiczności, w której Agata Konador pomimo wyraźnie słyszanego w głosie przeziębienia perfekcyjnie zaśpiewała ekspresyjną piosenkę "Uninvited" - Alanis Morissette.

Opublikowany: 2007-03-16 10:40:00
Strony: