szukaj  |   kontakt

MATEUSZ RULSKI - Bądź sobą
Sławek Błęcki - Ballada uliczna
Noro Lim - Nie odchodź

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.


strona główna » relacje z imprez » rok 2007 » Mechaniczna Cytryna 5 III 2007
Mechaniczna Cytryna 5 III 2007
Marcowa Mechaniczna Cytryna odbyła się z tłustym czwartkiem w tle, a ponad to w aurze remontowo-chorobowej... Były pyszne ciasteczka, jak zawsze herbata z cytryną oraz inne mniej ciepłe - choć na pewno rozgrzewające - napoje ;-)
Jerzy Dziedziczak | 

Podobnie jak miesiąc wcześniej, aby dodać artystom odwagi, pierwsza zaśpiewała Magda Turowska czyli "Cytryna", którą zapowiedział Norbert Kowalczyk - etatowy już Mechaniczna Cytryna Zespółna Mechanicznej Cytrynie konferansjer. Magdzie towarzyszył 'Cytrynowy' zespół w składzie: Andrzej Perkman na pianinie, Bartek Skowroński na gitarze klasycznej, Konrad Muszyński na gitarze basowej oraz (gościnnie) grający na co dzień z Danielem Gałązką Artur Skrzypczak na perkusji. Magda zaśpiewała trzy piosenki do tekstów Piotra Brymasa
i muzyki Bartka Skowrońskiego. Usłyszeliśmy kolejno: "Słuchaj", "Okrywasz się cieplej", "W kieszeni". Pierwszy utwór, który utrzymany jest w klimacie lekkiej bossanowy, był okazją do posłuchania bardzo ładnych partii solowych pianina i gitary klasycznej. Drugi utwór
w refrenie zawierał elementy muzyki transowej, w środkowej części stał się niespokojny
i zaskakiwał zmianą, 'synkopowaniem' rytmu, graniem staccato melodii - takie granie ja osobiście lubię najbardziej. Trzeba powiedzieć, że koledzy z 'Cytrynowego' zespołu odrobili pracę domową na piątkę. Trzeci utwór okazał się premierą na MC. "W kieszeni" utrzymany jest w klimacie jazz'ującej bossanowy - bardzo przyjemny. Po pierwszych trzech piosenkach przyszedł czas na naukę piosenki finałowej. W tym miesiącu wybór padł na piosenkę Golec uOrkiestra - "Słodycze".

Karolina SłykTeraz przyszedł czas na debiutantów na cytrynowej scenie, czyli Karolinę Słyk, która zaśpiewała piosenki do własnych tekstów oraz Michała Zawadzkiego, który napisał do tych tekstów muzykę i akompaniował na pianinie. Pierwszą była piosenka-autoportret "Tyle jest mnie", a drugą ballada "Poetki" - w moim odczuciu tekst również z kategorii 'o sobie'. Na koniec Karolina i Michał zaśpiewali "Powroty" - powroty od tego co mogłyby być do tego co jest, jak to ładnie zostało prze Karolinę zapowiedziane.

Opublikowany: 2007-03-16 10:40:00
Strony: