szukaj  |   kontakt

Kamil Wasicki - Tylko tyle
Anita Rożek - Syzyf
Dariusz Wasilewski - Chodze i pytam

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.


strona główna » relacje z imprez » rok 2007 » Mechaniczna Cytryna 4 VI 2007
Na łowy, na łowy, co tam okres godowy... cd.

Piosenki, jak wiadomo nie od dziś, dzielą się z grubsza na te będące próbą odpowiedzi na pytanie jak kochać i być kochanym (względnie: jak on/ona/ono mogło mnie porzucić i co ja teraz zrobię) oraz te, które wyrażają niezrozumienie otaczającego świata przez podmiot Paulina Mazur liryczny, lub tegoż podmiotu przez ów świat. „Nic się nie dzieje przypadkiem" należy do drugiej z wymienionych kategorii i jak na szanującą się piosenkę przystało, nie przynosi prostych odpowiedzi, a jedynie mnoży wątpliwości. No bo niby z jednej strony kwestionuje rolę fatum w życiu człowieka, z drugiej - broni tezy, że „wszystko ma sens ot, tak - po prostu".
A  mówiąc  już  całkiem  poważnie -  to  znakomita  piosenka, z porywającą muzyką i ciekawym, poetyckim tekstem, zapadającym w pamięć refrenem - słowem, według mnie, murowany przebój. Paulina, laureatka „Drogi do Gwiazd" z pewnością trafi na listy przebojów i piszę to bez cienia złośliwości, bo właśnie takie przeboje chciałbym słyszeć na co dzień w rozgłośniach radiowych.

Kornelia Maraszek i Benek Gaworczyk Akcentem kończącym ostatnie przed wakacjami „Spotkanie przy herbacie z cytryną" była scena inicjatyw publiczności, a na niej występ Benka Gaworczyka, znanego już widowni mistrza rodzimego freestyle'u. Benek, w zaimprowizowanych na poczekaniu rymach, podsumował wieczór, zaliczając go do udanych (oczywiście ta lakoniczna wzmianka nie oddaje kunsztu rapującego ekonomisty, ale kto nie był - niech ma czego żałować), a zespół w składzie Andrzej Perkman, Bartek Skowroński, Konrad Muszyński i Jerzy Markuszewski udowodnił, że w samplowaniu beatów (czy jak to się tam nazywa), odnajduje się równie dobrze, jak w nastrojowych balladach i jazzowych improwizacjach. Zabawa była świetna i z żalem opuszczałem klub, mając w pamięci, że na następne spotkanie przyjdzie poczekać do września.

 

Opublikowany: 2007-06-17 14:50:00
Strony:
notka o autorze ...
Przemysław Bogusz - z zawodu dziennikarz, z zamiłowania autor tekstów, kompozytor
i wykonawca. Uczestnik i laureat wielu ogólnopolskich konkursów i festiwali.
Więcej o autorze znajdziesz na stronie: www.przemekbogusz.republika.pl