szukaj  |   kontakt

Anita Rożek - Syzyf
Szymek Zychowicz - Anna od cokołów
Jarek Wasik - Taki mam stan

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."


strona główna » relacje z imprez » rok 2007 » Mechaniczna Cytryna 4 VI 2007
Na łowy, na łowy, co tam okres godowy... cd.

Broń boże, nie chcę przez to powiedzieć, że Dagmara Korona, która tego wieczoru zaśpiewała o miłości całkiem inaczej, spłycała problem - nie, nie! Ale przyznać trzeba, że Dagmara Korona obiegowy pogląd o roli kobiety w związku z mężczyzną i jej uduchowiony, subtelny wizerunek (krótko mówiąc - jasny portret jej), pryskają jak bańka mydlana w zderzeniu z osobowością Kowalskiej - wykreowanej przez Dagmarę bohaterki piosenki Ewy Andrzejewskiej-Lewandowskiej (słowa) i Mirka Kowalika. Od zwierza do zwierza, byle do mnie należał - nuci Kowalska, płowogrzywa myśliwa. Na łowy, na łowy, co tam okres godowy - dodaje, a ja już jestem upolowany, podobnie zresztą jak wszyscy panowie na widowni. Chociaż, zastrzegam aby uspokoić moją małżonkę, zerkającą mi przez ramię gdy piszę te słowa, należę do gatunku, o którym Dagmara śpiewa: co lepszy obiekt, to strzeżony.

Dagmara Korona i Jarosław Wasik Dagmara Korona, gość specjalny wieczoru, zaśpiewała także swoje słynne „Bałagany", czyli czarująco dekadencką pochwałę sobotnio-niedzielnego lenistwa oraz, w duecie z Jarkiem Wasikiem, „Bossanovę na odległość" - o tym, że dobrze mieć kogoś tak... daleko. Oprócz Dagmary i Jarka, który swoim niesamowicie niskim, ciepłym głosem zaśpiewał jeszcze wraz z Magdą i Dagmarą „Dobranoc" z repertuaru Kabaretu Starszych Panów, gościem wieczoru była Paulina Mazur.

Paulina MazurPiszę  o  niej  osobno,  ponieważ  jej   minirecital   utrzymany   był w klimacie odbiegającym od konwencji wieczoru, o czym zresztą lojalnie uprzedziła. Wraz z akompaniującym jej na pianinie Damianem Pietrasikiem, Paulina wykonała nieśmiertelny cover „Niech żyje bal" (ale całkiem inaczej, niż Maryla Rodowicz) oraz kilka autorskich piosenek. O miłości też było („Trudny temat"), ale mnie najbardziej urzekła piosenka „Nic się nie dzieje przypadkiem".

Opublikowany: 2007-06-17 14:50:00
Strony:
notka o autorze ...
Przemysław Bogusz - z zawodu dziennikarz, z zamiłowania autor tekstów, kompozytor
i wykonawca. Uczestnik i laureat wielu ogólnopolskich konkursów i festiwali.
Więcej o autorze znajdziesz na stronie: www.przemekbogusz.republika.pl