szukaj  |   kontakt

Andrzej Wawrzyniak - Wypij ze mną
Wojtek Gęsicki - Wybieramy
Jacek Kadis i Michał Dzik - Martin Eden

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.


strona główna » relacje z imprez » rok 2007 » Mechaniczna Cytryna 4 VI 2007
Na łowy, na łowy, co tam okres godowy...

Wakacje za pasem i dało się to odczuć podczas ostatniego przedwakacyjnego „Spotkania przy herbacie z cytryną" w warszawskim klubie Mechanik. O lecie, pełnym gorących obietnic, przypominała nie tylko scenografia.

Przemysław Bogusz | 

Spotkanie poprowadził Norbert Kowalczyk, który przywitał gości anegdotą, nieco montypythonowską w swym duchu, z listą lektur Giertycha w puencie. Był to jednak jedyny akcent wieczoru w studenckim klubie nawiązujący do nauki.
W poniedziałek, 4 czerwca, królowało tu lato, o czym przypominały zarówno wplecione w scenografię elementy wyposażenia miłośnika sportów wodnych, takie jak gumowe płetwy, okulary do nurkowania, czy dmuchane rękawki, jak i powtarzana wielokrotnie podczas spotkania  piosenka  finałowa  –  „Lato czeka”.  Nieśmiertelny  przebój  akademii z okazji zakończenia roku szkolnego poprowadził publiczność tam gdzie czekają rzeka i las, natomiast nad morskie plaże przeniosły ją dziewczyny z Grupy Twórczej Mechaniczna Cytryna.

Katarzyna Zientera Kornelia Maraszek, jako Monika – dziewczyna ratownika, wzbudziła aplauz męskiej części widowni, a ochłonąć panom nie pozwoliła Ewa Gampel, przypominając co dzieje się co roku w Chałupach. Po przebojach Wałów Jagiellońskich i Zbigniewa Wodeckiego, pod szklaną kopułą klubu przy Narbutta zabrzmiał język naszych południowych sąsiadów – to Katarzyna Zientara zaśpiewała o malowanym dzbanku. Nie znam czeskiego, więc nie potrafię ocenić interpretacyjnej głębi, ale piosenka w wykonaniu Kasi pełna była radości i słońca, jak reklama lodów Koral z boską Heleną w roli głównej. I jak film Grupy Inicjatyw Twórczych Samowar, zaprezentowany między występami, film opowiadający o niezwykłej muszli, znalezionej na plaży...

Magda Turowska Ponieważ lato to nie tylko lato samo w sobie, ale może przede wszystkim gorące szaleństwo uczuć i zmysłów, nie zabrakło piosenek o miłości, pojmowanej równie wąsko, prawda, jak szeroko... Szeroko, czy może raczej głęboko, tematyka ta została poruszona przez gospodynię wieczoru. Magda Turowska, inicjatorka i organizatorka spotkań w Mechaniku zaśpiewała kompozycję Wojtka Winiarskiego do słów Haliny Poświatowskiej „No chodź", wiersz Piotra Brymasa „Słuchaj" z muzyką Bartka Skowrońskiego oraz, oczywiście, „Listek", który co miesiąc towarzyszy uczestnikom spotkań. Magda była tkliwa, liryczna, zwiewna i metafizyczna - jak to Magda.

Opublikowany: 2007-06-17 14:50:00
Strony:
notka o autorze ...
Przemysław Bogusz - z zawodu dziennikarz, z zamiłowania autor tekstów, kompozytor
i wykonawca. Uczestnik i laureat wielu ogólnopolskich konkursów i festiwali.
Więcej o autorze znajdziesz na stronie: www.przemekbogusz.republika.pl