szukaj  |   kontakt

Maciej Turkowski - Podwórza
Dzik(i)Kadis - Bardograjka
DGZZ - Zwody [2001]

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.


strona główna » relacje z imprez » rok 2007 » Mechaniczna Cytryna 2 IV 2007
Mechaniczna Cytryna 2 IV 2007 cd.

Kornelia Maraszek 5Sam koncert też zaczął się nietypowo, bo od skeczu Kabaretu ZygZak, który przeprowadził kurs tanga argentyńskiego. Bardzo zabawnie to wyszło, publiczność pokładała się ze śmiechu. Po kabarecie ZygZak wystąpiła Kornelia Maraszek, która uczestniczy w Mechanicznych Cytrynach od pierwszego spotkania. Kornelia zaśpiewała piosenkę z repertuaru Kabaretu Starszych Panów pod tytułem "Kaziu zakochaj się". Akompaniował jej na pianinie Andrzej Perkman. Następnie jak zawsze była nauka piosenki finałowej. W tym miesiącu w nawiązaniu do wiosennej aury była to "Wiosna" Skaldów. Ponieważ piosenka jest znana chyba każdemu nie było problemu
z gremialnym jej odśpiewaniem.

Teraz przyszła kolej na Magdę Semeniuk, która skusiła się na zaśpiewanie "Deszcz
w Cisnej", jednej z piosenek Krystyny Prońko. Według mnie to trudny utwór, a jeszcze trudniej jest go zaśpiewać lepiej od pani Krystyny. Śpiewanie takich piosenek to duże ryzyko dla młodych stażem artystów... Potem jeszcze na chwilę pojawił się Kabaret ZygZak.

Magda Turowska zaśpiewała znany nam już "Listek" oraz "No chodź" - wiersz Haliny Poświatowskiej z muzyką Wojtka Winiarskiego. Magdzie towarzyszył 'Cytrynowy' zespół
w składzie: Jerzy Markuszewski, Konrad Muszyński, Andrzej Perkman i Bartek Skowroński. Po występie Magdy nastąpił już chyba stały punkt programu Mechanicznych Cytryn czyli projekcja filmu Grupy Inicjatyw Twórczych SAMOWAR. Tym razem obejrzeliśmy film pt. "Wiosna w Pradze".

Robert Kasprzycki 04Teraz przyszedł czas zaśpiewać piosenkę finałową. Magda Turowska wywołała na scenę co odważniejszych i po chwili zabrzmiała "Wiosna" Skaldów. Po czym przeszliśmy do punktu kulminacyjnego tego wieczoru, czyli do koncertu Roberta Kasprzyckiego . Koncert miał zbliżoną formułę do koncertu Zapieckowego, który wspomniałem na początku, czyli najpierw usłyszeliśmy piosenki z ostatniej płyty "ŚwiatoPodgląd", a następnie starsze utwory. Wszystko to przetykane śmiesznymi gagami, kawałami i opowieściami jak to Robert potrafi. Jak na dobry koncert przystało publiczność spisała się na medal, było zatem wspólne śpiewanie - Roberta za sceny, publiczności z widowni ;-)

Opublikowany: 2007-05-03 08:20:00
Strony: