szukaj  |   kontakt

Jacek Gutry - Piosenka o samej rzeczy
Sfera szeptów - Wieczorną porą
Dominika Barabas - Ballada tramwajowa dla małej blondyneczki

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."


Wojtek Gęsicki - Mechaniczna Cytryna 1 X 2007
Wojtek GęsickiWojtek GęsickiWojtek Gęsicki
Wojtek GęsickiWojtek GęsickiWojtek Gęsicki
Wojtek GęsickiWojtek GęsickiWojtek Gęsicki
Wojtek Gęsicki

Pierwszym zamiejscowym gościem tego Spotkania był Wojtek Gęsicki, zapowiedziany przez Cytrynę jako "wspaniały śpiewający poeta". Przywitał nas piosenką "Prośba", wyposażoną w wyjątkowo mądre przesłanie. Już na wstępie podsumował się następującym zdaniem: "Jestem niewątpliwie największym artystą na świecie" - wypadło zabawnie, bo Wojtek jest rzeczywiście ponadprzeciętnie wysoki. Później śmiało zaintonował "Rozmowę z jesienią" - ostatni raz śpiewaną jesienią... 12 lat temu... Następnie spróbował wciągnąć publiczność do wspólnego śpiewania refrenu piosenki zatytułowanej "Obrazki z życia drwala". Najpierw staraliśmy się opanować ten prosty refren, ale po chwili Wojtek zażartował, że piosenka ma 40 zwrotek, także nauczymy się w trakcie... Z całego występu najbardziej spodobał mi się utwór "Góra i dół" (sł. Boniek Dymarczyk), być może dlatego, że rzecz dzieje się w domu wariatów.