szukaj  |   kontakt

Mariusz Orzechowski - IdiotaTomasz Rokosz - Dla HemingwayaJacek Kadis i Michał Dzik - Martin Eden

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.


Sergiusz Stańczuk - Mechanicza Cytryna - 1 X 2007
Sergiusz StańczukSergiusz StańczukSergiusz Stańczuk
Sergiusz StańczukSergiusz Stańczuk

Podczas swojego występu Daniel Gałązka zaprosił na scenę "gościa specjalnego, nieoczekiwanego, zaskoczonego, skromnego (...)", czyli Sergiusza Stańczuka, który nie dość, że został zaproszony na scenę, to jeszcze chciał gitarę i usiąść ;-) Swoim dialogiem rozbawili mnie do łez. Ostatecznie Sergiusz dopiął swego i usiadł... na brzegu sceny, po czym powiedział: "(...) dziękuję za zaproszenie Danielu. Tak nieoczekiwane. A jestem tutaj przez przypadek. Przyjechałem z lasu". Tekst piosenki autorstwa Waldka Śmiałkowskiego, zaczynający się od słów "Pomyśl ty czasem o innych, czasem też dla nich coś zrób (...)", był bliski konwencji wyczuwalnejw tekstach Brymasa i bardzo dobrze wpisywał się w ten wieczór.