szukaj  |   kontakt

Andrzej Marczyński - Piosenka dla gapowicza
Andrzej Marczyński - Romans wieczorny
Dariusz Rubin - Pociąg

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.


Mateusz Rulski-Bożek - Mechaniczna Cytryna 1 X 2007
Mateusz Rulski-BożekMateusz Rulski-BozekMateusz Rulski-Bozek
Mateusz Rulski-BozekMateusz Rulski-BozekMateusz Rulski-Bozek

Mateusz Rulski-Bożek przyszedł na Jesienne Spotkanie przy herbacie z Cytryną 'uzbrojony' w gitarę i pytanie czy może wystąpić. Zapewne wiedział, iż na każdym Spotkaniu jest taki punkt programu jak Scena Inicjatyw Publiczności. Swój krótki występ rozpoczął piosenką "Whenever I open my eyes". Przyznaję, że zaimponował mi swoją angielszczyzną, choć to niełatwe. Tekst powstał na korepetycjach z angielskiego udzielanych dziewczynce, Agnieszce Makowskiej - są po połowie autorami słów. To naprawdę bardzo sympatyczna, wpadająca w ucho piosenka. Publiczność przyjęła Mateusza bardzo życzliwie. Drugą piosenką zatytułowaną "Dla śpiącej" nawiązał do aniołów, o których była wcześniej mowa. I chociaż jej bohaterem jest anioł cieć, tekst jest naprawdę wzruszający. Mateusz jest obdarzony bardzo ładnym głosem, a do tego ciekawie gra na gitarze. Zanim zszedł ze sceny zaśpiewał jeszcze "Song before I leave".