szukaj  |   kontakt

Corda - BrzaskDrużyna Wawrzyna - A tam jest nieboDominika Barabas - Cień

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.

Wywiady:

strona główna » wywiady » Wywiad z Mateuszem Rulskim
Wywiad z Mateuszem Rulskim - rozmawia Piotr Szauer cd.

A jak wspominasz swój zeszłoroczny sukces na OPPA?

Zgłosiłem się tam. Wystąpiłem na luzie, bez najbledszych złudzeń, że mogę o coś zawalczyć. Ale okazało się, że ten luz jakoś zaprocentował. No i wygrałem.

Przed Tobą teraz kolejne wyzwanie – Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie, do którego zostałeś nominowany z racji zwycięstwa w 13. Piaseczyńskim Zlocie Piosenki Różnej. Jakie są Twoje oczekiwania związane z tą imprezą?

Nie wiem, co będę robił za tydzień, więc skąd mam wiedzieć, co będę robił za pół roku. Pojadę, zobaczę…

A co po drodze?

Wakacje... Mazury... Być może łódki. Ciała smażące się na plażach… A z muzycznego punktu widzenia? Płytę będzie trzeba nagrać, z racji zwycięstwa w OPPA. Poza tym jakieś koncerty…

Koledzy spróbują zaciągnąć Cię jeszcze na jakieś festiwale?

Myślę, że tak. Co miesiąc dzieje się coś ciekawego. No więc pewnie raz na miesiąc gdzieś się człowiek pojawi...

Może olsztyńskie Spotkania Zamkowe?

Olsztyn bardzo dobrze mi się kojarzy. Mam tam kilkoro przyjaciół. A skoro Olsztyn to Prezydent… Kto by tam nie chciał pojechać... A tak na serio, to nigdy w życiu nie byłem na Spotkaniach Zamkowych i skoro pytasz, czy chciałbym na nich wystąpić, to jest to pierwsza informacja, która się w mojej głowie pojawia na temat tej imprezy. Ale tak. Chciałbym pojechać. Być może będzie to wspaniała okazja towarzyska, okazja do tego, żeby zagrać. A ja lubię zagrać i pojeździć po Polsce.

Tak więc bawisz się tylko muzyką? Nie wiążesz z nią planów na przyszłość?

Oczywiście chciałbym zarabiać kupę pieniędzy jako muzyk, a nie jako tłumacz, co robię do tej pory. No ale zanim zacznę, muszę pojeździć na te przeglądy. Wiadomo, kumple nie zawsze mnie tam zaciągną. Dbają o mnie, ale nie do końca… Punktem zwrotnym być może będzie nagranie płyty. Ale zresztą, co ja opowiadam… Muszę się jeszcze wiele nauczyć. Mam raptem kilka piosenek w swoim repertuarze. Póki co kontynuuję drogę w kierunkach, które widzę, czyli zabawowo-amatorsko. Jeśli pojawiłaby się sytuacja inna, czyli zawodowa – z chęcią ją podejmę…

 

Opublikowany: 2008-03-08 07:34:49
Strony:
notka o autorze wywiadu...
Piotr Szauer - związany z poezją od 2001 roku, współzałożyciel grupy poetyckiej "Sfera Szeptów" z Lubawy, student dziennikarstwa. Pisze, komponuje i krytykuje, gdy ma ku temu podstawy... W każdą niedzielę o godzinie 14:00 w studenckim radiu UWM FM
w Olsztynie prowadzi autorską audycję "Źródło".
Więcej o autorze: www.szauer.blog.onet.pl