szukaj  |   kontakt

Piotr Szauer - Z nadziejąDrużyna Wawrzyna - Jaki Pan taki kram - Postulat nr 13 (live)Drużyna Wawrzyna - A tam jest niebo

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.


strona główna » relacje z imprez » rok 2008 » YAPA 2008 » Mariusz Poświątny
Mariusz Poświątny - YAPA 2008 - Łódź 14-16 III 2008
Mariusz PoświątnyMariusz PoświątnyMariusz Poświątny
Mariusz PoświątnyMariusz PoświątnyMariusz Poświątny
Mariusz PoświątnyMariusz PoświątnyMariusz Poświątny
Mariusz PoświątnyMariusz Poświątny

W tym miejscu powiem tak... żółty kajak! Wszyscy, którzy byli na tegorocznej YAPIE wiedzą o co chodzi, pozostałym przybliżę nieco to hasło. W piątek w koncercie konkursowym wystąpił dość niepozornie wyglądający 'chłopiec z gitarą' - Mariusz Poświątny. W konkursie zaśpiewał trzy piosenki: "Żółty kajak", "Smutny jesienny liść"
i "Dylematy". Pierwsza z nich w sposób dość humorystyczny opisuje 'turystykę wodną'
z łatwo wpadającym w ucho refrenem. Piosenka artystycznie i wykonawczo 'szału nie robi' , ale tak przypadła do gustu yapowej publiczności, że przez wszystkie dni co jakiś czas
z publiczności dało się słyszeć głośne okrzyki "Żółty kajak! Żółty kajak!! Żółty kajak!!!". Żółty kajak do tego stopnia się spodobał, że publiczność co jakiś czas się go domagała, również od innych wykonawców, a autor musiał ją w niedzielnym koncercie laureatów wykonać trzykrotnie.