szukaj  |   kontakt

Łukasz Jakubowski - SzczuczarzKaduceus - InwazjaAgata Gałach - Drzwi wpółuchylone

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.


PATRONATY
TROMBITA 2018

YAPA 2018

Moja Wolności 2018

NieBajka Łukasza Majewskiego

"Podróż"


strona główna » aktualności » 2011 » Marek Dyjak - Moje Fado - nowa płyta
Marek Dyjak - Moje Fado - nowa płyta

7 października do sklepów trafiła nowa płyta Marka Dyjaka pt. „Moje fado". Dyjak dla fanów jest polskim Tomem Waitsem, choć jemu osobiście zdecydowanie bliższa jest twórczość Włodzimierza Wysockiego, jest też prawdziwym buntownikiem, który rzuca się głową naprzód, a dopiero potem podlicza bilans zysków i strat. Takie są też jego koncerty - zero taryfy ulgowej, śpiewa to, co czuje i myśli, nawet jeśli taki ekshibicjonizm sporo go kosztuje.

Bardzo trudno jest przełożyć emocje towarzyszące występom na żywo na płytę - Dyjakowi udaje to się bez trudu, jego interpretacje tekstów o życiu i przeznaczeniu porażają na koncertach, porażają też na płycie „Moje fado". Jak sam artysta mówi, znajdują się na niej utwory, które wyśpiewał w różnym czasie i w różnych stanach, takie jak „To ostatnia niedziela", „Po tamtej stronie", premierowe „Z ruchu moich ust", czy jego swoisty hymn „Piosenka w samą porę".

Lista utworów:

1. Dziwna okolica
2. Po tamtej stronie
3. Durna miłość
4. Człowiek (Złota ryba)
5. Jednym szeptem
6. Nie będziesz
7. Golgota
8. Piosenka w samą porę
9. Rebeka
10. To ostatnia niedziela
11. Z ruchu moich ust

W nagraniach udział wzięli:

Marek Dyjak - wokal
Jerzy Małek - trąbka
Leszek Szczerba - saksofony
Zdzisław Kalinowski - piano
Borowiecki - bass
Arek Skolik - perkusja

Wydawca: Agora S.A.

Więcej informacji: http://marekdyjak.com/