szukaj  |   kontakt

Andrzej Wawrzyniak - Podzielimy się milczeniem
Jacek Gutry - Ślimak Janusz
Dąbrówka - Majewski - Monolog niesłyszących się

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.


strona główna » relacje z imprez » rok 2007 » Łaźnia 2007
Łaźnia 2007 - XIV Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję - cd.
Bartosz KwaczyńskiSwoim pojawieniem się na scenie, wizualnie rzecz biorąc, najbardziej moją uwagę przykuła Kamila Gałecka z Radomia.Kamila Gałecka Na gitarze akompaniował jej równie efektowny Bartosz Kwaczyński. Razem wykonali utwory „Chomiki" (sł. K. Gałecka, muz. B. Kwaczyński) oraz „Ty i ja" (sł. K. Gałecka, muz. B. Kwaczyński). Stanowili bardzo oryginalny duet. Odróżniali się wszystkim: wyglądem, muzyką, wykonaniem, stylem, interpretacją... Przekonali mnie do siebie. A te utwory od czasu do czasu same nucą mi się w głowie...

Paweł Górski z zespołem 24h Paweł Górski z zespołem 24h z Piaseczna również uraczyli publiczność ciekawym występem. W skład zespołu wchodzą Paweł Maciejczyk (instrumenty klawiszowe), Piotr Maciejczyk (saksofon, akordeon), Krzysztof Rukat (gitara), Marcin Węgrzyński (gitara basowa), Marcin Adamski (perkusja). Razem wykonali piosenki "Strzeżcie mi jej anioły" oraz "Maski", do których słowa napisał i muzykę skomponował Paweł Górski. Przytoczę teraz jego zabawną wypowiedź: "W pierwszej piosence nie gram na gitarze, ale pozwoliłem ją sobie założyć, ponieważ kiedyś na jednym z festiwali, na którym miałem przyjemność śpiewać zapowiadając mnie pani Magda Umer Paweł Górski powiedziała, że wyglądam jak bocian bez gitary... Kiedy próbowałem wystąpić na scenie nie wiedziałem co mam zrobić z ciałem swoim, więc teraz, mimo że nie gram pozostanę z gitarą". Ja w ogóle przepadam za pierwszą piosenką (to moja ulubiona z repertuaru Pawła). W drugiej chociaż tak jak zapowiadał, grał na gitarze, akustyk niestety jej nie nagłośnił, a szkoda bo z ruchów Pawła można było wywnioskować, że muzyka była ciekawa. Z resztą to co wytworzył cały zespół było super. Naprawdę fajna muza. Niestety ze względów technicznych nie jestem w stanie zaprezentować Wam jej fragmentu. Ale polecam wysłuchanie "Masek" jeśli przydarzy się po temu okazja.

Generalnie Łaźnia okazała się bardzo ciekawym przeżyciem muzycznym. W przyjemnej atmosferze można było usłyszeć wielu naprawdę dobrych wykonawców. Z pewnością warto tam wracać ;-)


A oto werdykt:
Jury XIV Ogólnopolskiego Turnieju Śpiewających Poezję Łaźnia 2007 w składzie: Jan Poprawa (przewodniczący), Stefan Brzozowski, Janusz Grzywacz, Jerzy Wasiuczyński, Mariusz Kowalski, Paweł Kowalski (sekretarz) przyznało:
- Złoty Prysznic Natalii Sikorze z Warszawy
- Srebrne Prysznice Ewie Kołacz z Krakowa i Karolinie Popczyk z Dąbrowy Górniczej
- Brązowe Prysznice Markowi Królowi z Biłgoraja i Marcinowi Skrzypczakowi ze
Stargardu Szczecińskiego
- wyróżnienie Kamili Gałeckiej z Radomia.

Nagroda publiczności powędrowała do Ewy Kołacz z Krakowa.

Opublikowany: 2007-05-08 22:40:00
Strony: