szukaj  |   kontakt

Jerzy Dziedziczak - Pamięci innych poświęcam
Dariusz Rubin - Pociąg
Dorota Wasilewska - Ballada o smutnej szmacie

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.


strona główna » relacje z imprez » rok 2007 » Łaźnia 2007
Łaźnia 2007 - XIV Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję - cd.
W przykuwającym uwagę czerwonym gorsecie wystąpiła Ewa Kołacz z Krakowa. Przy akompaniamencie Dawida Rudnickiego (fortepian) wykonała dwie znane piosenki: „Gad" Ewa Kołacz (sł. B. Leśmian, muz. D. Kwaśniewski) i „Jaka róża taki cierń" (sł. J. Cygan, muz. W. Korcz). Z całą pewnością Ewę można określić jako efektowną. Wchodząc na scenę rzuciła wymowne spojrzenie w stronę jury. W mojej pamięci (poza gorsetem) pozostał tylko drugi utwór. Podobało mi się to wykonanie - po plecach przeszedł mi lekki dreszcz, zawirowały emocje. A to oznacza, że było tak jak być powinno, tak jak lubię najbardziej. Wokalistce popłynęło po policzku kilka łez. Czyżby też się wzruszyła? A może to tylko gra?

Jacek Kadis Na występ gości z Kraśnika prowadzący postanowił przygotować publiczność następującą zapowiedzią: "Jacek Kadis i Michał Dzik. Są ze sobą dwa lataMichał Dzik i obyło się miedzy nimi bez kłótni. Jak twierdzą to jest bardzo wielki sukces. Proszę się nie uśmiechać panie sekretarzu...". Zanim zaczęli grać sprostowali, że oni ze sobą grają, a nie są, czym wywołał radość na sali.Jacek Kadis jest autorem słów i muzyki do obu wykonywanych utworów zatytułowanych "Życiowa piosenka" i "W poczekalni". Cóż, "Życiowa piosenka" bardzo trafnie przekazuje mądre przemyślenia na temat życia właśnie. Natomiast w drugiej piosence zachwycił mnie akompaniament Michała grającego na fortepianie z wyjątkowym wyczuciem...

Akro Ama Podczas Łaźni 2007 reprezentantem gospodarzy był m.in. zespół Akro Ama, grający w następującym składzie: Julia Kryza (wokal), Krzysztof Jasik (gitara), Rafał Balicki (instrumenty klawiszowe), Krzysztof Szcześniak (gitara basowa), Leszek Zelga (perkusja). Wykonali "Taniec na szali" oraz "Moje miejsca" - oba teksty napisał i muzykę do nich skomponował Krzysztof Jasik - uprawiający piosenkę autorską od lat, ale ciągle będący w poszukiwaniu swojego własnego stylu... Bardzo przyjemnie się ich słucha, zarówno muzyki jak i sympatycznego głosu wokalistki.

Marek Król Marek Król - bard z Biłgoraja - wykonał „Niby cud" oraz „Złudzenie". Obie piosenki uważam za naprawdę interesujące. Druga z nich to świetny pomysł, ponieważ do końca trzyma
w niepewności czegoż tytułowe złudzenie dotyczy... Zdradzę Wam w tajemnicy, iż chodzi o szczęście. W pamięć zapadał mi również jego charakterystyczny sposób gry na gitarze, kojarzący się z pierwszą płytą Mirka Czyżykiewicza.
Opublikowany: 2007-05-08 22:40:00
Strony: