szukaj  |   kontakt

Łukasz Jakubowski - SzczuczarzApolinary POlek - Ostatnia wędrówka Jasia HuśtawkiDariusz Rubin - Matrona - live

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."


Kuba Blokesz - 45. Studencki Festiwal Piosenki - Kraków 2009
fot. Aleksandra Abramczyk, Marcin Urban, archiwum Instytutu Sztuki
O laureacie drugiej nagrody Jakubie Blokeszu powiedzieć mogę póki co tylko tyle, że jest poprawnym odtwórcą. I przyznam, że nie przemówił do mnie swoimi interpretacjami piosenek Jaromira Nohavicy („Niczym jeleń...") i Jacka Kaczmarskiego („Postmodernizm"). Jedynie, gdy śpiewał „Piosenkę zauroczonego" z repertuaru Starego Dobrego Małżeństwa - poczułem klimat jego wypowiedzi i miałem wrażenie, że stoi przede mną młody Krzysztof Myszkowski - inny, ale równie wrażliwy człowiek. Owszem - jego konkursowa prezentacja była dobrze przemyślana, inteligentna. Oddać trzeba Kubie, że dobrał sobie świetnych muzyków, którzy mimo młodego wieku, na koncie mają już wiele sukcesów. Widać, że znakomicie rozumieją się na scenie i dobrze czują ze sobą. A to podstawa, by robić dalsze postępy, których z ciekawością będę wyczekiwał!