szukaj  |   kontakt

Jerzy Dziedziczak - Pamięci innych poświęcam
Szymon Zychowicz - Zielony wiersz
Daniel Gałązka - Kiedy się Bóg pochylił

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.


strona główna » relacje z imprez » rok 2007 » Pytam o wolność
Koncert "Pytam o wolność" - Warszawska Cytadela 22 VI 2007

Koncert odbył się w miejscu szczególnym - w Warszawskiej Cytadeli, która jest jednym
z 29 fortów jakie Car Mikołaj I Romanow wybudował po upadku powstania listopadowego, aby zapewnić większą kontrolę na miastem. W obrębie Cytadeli zlokalizowana jest Brama Straceń, gdzie wykonywano wyroki śmierci na więźniach politycznych. Trudniej wybrać
w Warszawie lepsze miejsce na koncert o Wolności.

Jerzy Dziedziczak | 

Akurat mam przyjemność mieszkać dość blisko Cytadeli - blisko czyli mniej niż 5 minut jazdy samochodem. Już jadąc rano do pracy widziałem wozy
z oznaczeniem TVP i kręcących się wokół ludzi. Na koncert jednak postanowiłem udać się pieszo, bo przecież mam blisko oraz z uwagi na przewidywany brak miejsc do parkowania. Otóż muszę powiedzieć w sumie rzecz oczywistą... Jeśli gdzieś jedzie się samochodem 5 minut to wcale nie oznacza, że na własnych nogach idzie się tam 10 minut!

Finał - koncert Na szczęście nie stało się to przyczyną mojego spóźnienia, bo postanowiłem wyjść wcześniej, aby móc nacieszyć się piękną pogodą. Tym samym pod scenę dotarłem dokładnie gdy ktoś zaczął odliczanie "trzy, dwa, jeden..." przed wejściem na antenę - impreza była transmitowana na żywo w TVP 2. Przed samą sceną najwięcej było matek z małymi dziećmi, matek które mówiły w językach innych niż nasza mowa ojczysta. Dzieci za to szczelnie oblepiły barierkę oddzielająca scenę od publiczności i widać było, że bawią się świetnie.

Koncert był szczególny nie tylko ze względu na tematykę, ale też z uwagi na przekrój wykonawców. Mogliśmy usłyszeć ludzi znanych bardzo, nie bardzo albo w ogóle. Bardzo różnorodni byli autorzy wykonywanych piosenek, podobnie jak różna była stylistyka utworów, a wszystko to połączone jednym tematem 'Czym jest wolność?'.

Karimski Formuła koncertu była tak pomyślana, żeby każdy z artystów wykonał po jednym utworze, a w przerwach na ogromnym telebimie wyświetlano wypowiedzi różnych (znanych i nie znanych) osób z całego świata, o tym czym dla nich jest wolność. Tu mała dygresja - koncert był perfekcyjnie zorganizowany. Nie mogłem wyjść z podziwu nad szybkością
z jaką technicy uwijali się na scenie, zmieniając ustawienie instrumentów i same instrumenty na potrzeby kolejnego wykonawcy. Szczęka mi opadła, gdy w 20 sekund wnieśli mały fortepian przed występem Stanisława Sojki - wprost nie wierzyłem własnym oczom!

Opublikowany: 2007-06-23 21:30:00
Strony: