szukaj  |   kontakt

Łukasz Jakubowski - Wilno w obłokachSławek Błęcki - Ballada ulicznaSzymon Zychowicz - Ostatni raz

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.


PATRONATY
TROMBITA 2018

YAPA 2018

Moja Wolności 2018

NieBajka Łukasza Majewskiego

"Podróż"


strona główna » relacje z imprez » rok 2017 » Koncert pamięci Jaremy - spotkanie muzyczno-plastyczne w Klubie pod Kolumnami
Koncert pamięci Jaremy - spotkanie muzyczno-plastyczne w Klubie pod Kolumnami

14 stycznia we wrocławskim Klubie pod Kolumnami odbył się wyjątkowy koncert. W czwartą rocznicę śmierci doskonałego gitarzysty zagrali jego znajomi i przyjaciele. Spotkanie miało charakter kameralny i towarzyszył mu wernisaż wystawy malarstwa Katarzyny Klich. Przepełniona sala klubu nie zdołała pomieścić wszystkich chcących posłuchać muzyki gitarowej i opowieści o Jaremie Klichu. Było zabawnie i refleksyjnie, w rytmie tanga, samby, bluesa i szant bez zbędnego napuszenia i gwiazdorstwa, którego nigdy nie promował Jarema na scenie i poza nią.

Jaremę Klicha wspominali muzycznie Dominika Białostocka, Leszek Cichoński, Piotr Restecki, Krzysztof Pełech i Robert Horna, Kamil Bartnik, Remigiusz Szuman, Robert Leonhard, zespół Dreaming Ukulele Trio.

Zdjęcia wyświetlane w tle sceny przypominały Jaremę w sytuacjach koncertowych, podczas prywatnych spotkań i na żaglach. O czasach licealnych i zamiłowaniu kolegi do grania na gitarze opowiadał konferansjer- Paweł Dąbrowski.

Jarema Klich wraz z jednym z czołowych gitarzystów w Polsce Krzysztofem Pełechem współtworzyli duet Kris & Jarema Duo. Zespół koncertował niemal w całej Europie, a także w wielu krajach Azji, Afryki i Ameryki Południowej (m. in. Lyon – Francja, Mikulov – Czechy, Groningen – Holandia, Aalborg – Dania, Singapur, Frutillar – Chile). Na stronie www.pelech.art.pl można przeczytać relacje autorstwa Jaremki z niektórych podróży koncertowych. 

Jarema Klich był także przez wiele lat współorganizatorem Letniego Kursu Gitary w Krzyżowej. Jako jeden z założycieli i członek zarządu Wrocławskiego Towarzystwa Gitarowego współpracował przy organizacji wielu projektów artystycznych realizowanych na terenie Wrocławia i okolic (m. in. Międzynarodowego Festiwalu Gitarowego we Wrocławiu, Świdnickiego Festiwalu Gitarowego, cyklu koncertów gitarowych „Gitara w ArtHotelu”). Wraz z Krzysztofem Pełechem nagrali dwie płyty. Napisał książkę pt. „Portret Briana Brei” - zbiór trzynastu żartobliwych opowiadań, które łączy tematyka muzyczna (Wydawnictwo MARINA, Wrocław 2011). Do tomu została dołączona płyta cd „Regreso” - płytowy debiut Krzysztofa Pełecha i Jaremy Klicha. 

Przyjaciele znali go jako zapalonego żeglarza. Pływał na własnym mazurskim jachcie „PaniKa”, a także okazjonalnie na Zawiszy Czarnym i Pogorii. 10 stycznia 2013 roku Jarema Klich zmarł przedwcześnie pokonany przez chorobę nowotworową. Od czterech lat odbywają się koncerty poświęcone jego pamięci.

oprac. Dorota Olearczyk
foto: Julian Olearczyk