szukaj  |   kontakt

Jacek Gutry & Gut-muzyk - Ech ElżbietaAndrzej Marczyński - Piosenka dla gapowiczaSergiusz Stańczuk - Widokówka na niebo

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."


PATRONATY
TROMBITA 2018

YAPA 2018

Moja Wolności 2018

NieBajka Łukasza Majewskiego

"Podróż"


strona główna » aktualności » 2017 » Klawe Piosenki 2017
Klawe Piosenki 2017

13 maja br. odbędzie się finał II edycji konkursu wokalnego „Klawe Piosenki”. 
Podobnie, jak w roku ubiegłym, młodzi wokaliści zmierzą się w nim 
z piosenkami polskimi.

Organizatorzy zapraszają do udziału w konkursie wszystkich młodych, zarówno uczniów szkół artystycznych, jaki i tych muzykujących amatorsko. Wystarczy mieć 14-26 lat i zaśpiewać piosenkę, albo skomponować ją samodzielnie. Jest jednak warunek, piosenka może być wykonana tylko po polsku.

- Konkurs powstał by pomóc młodym wokalistom w rozwijaniu swojego talentu poprzez poznawanie utworów rodzimych wykonawców – powiedziała Magdalena Skawińska z Fundacji ArtMusic, organizatora konkursu. – Od samego początku jego głównym założeniem jest zainteresowanie młodzieży bogactwem repertuaru polskiej muzyki, sięganie do znakomitych tekstów, a tym samym zachęcenie do samodzielnych artystycznych poszukiwań- dodała.

Koncert laureatów rozpocznie się w sobotę, 13 maja, o godz. 19:00. Poprzedzą go przesłuchania, które odbędą się tego samego dnia w godz. 9:00-15:30. Wieczór poprowadzi Tomasz Bednarek, aktor teatralny i filmowy.

„Klawe Piosenki” to jedyny tego typu projekt wokalny w Polsce w którym, 
by w pełni móc doświadczyć uroku muzyki wykonywanej na żywo, całkowicie zrezygnowano z używania podkładów muzycznych. Podczas przesłuchań i koncertu laureatów muzyka wykonywana będzie przy akompaniamencie instrumentów.

Należy podkreślić, że konkurs pełni również funkcję edukacyjną, dlatego organizator zapewnia wszystkim wykonawcom indywidualne próby i konsultacje artystyczne ze znakomitym pianistą jazzowym Rafałem Stępniem. Na koncercie dodatkowo dołączą do niego Andrzej Święs (kontrabas) oraz Sebastian Kuchczyński (perkusja) wspólnie tworząc towarzyszące zwycięzcom trio jazzowe.

Wokalistów wysłucha jury w składzie:
Tomasz Bednarek – aktor,
Maria Szreder – kompozytor,
Magdalena Skawińska – wokalistka jazzowa
Jan Kazimierz Siwek – poeta, satyryk, autor piosenek.

Wszechstronne i starannie dobrane jury oceni nie tylko aspekty wokalne wykonań, ale zwróci też uwagę na inne elementy składające się na udany i dojrzały występ, takie jak właściwy dobór i interpretację tekstu piosenki, czy walory artystyczne kompozycji autorskich.

Realizacja projektu otrzymała dotację ze środków budżetowych Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy.

Pierwsza edycja konkursu odbyła się 15 listopada 2015 w Domu Kultury „Stokłosy” i spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem i przychylnymi opiniami. Mimo wysokich wymagań stawianych kandydatom frekwencja dopisała i podczas wstępnej rekrutacji organizator był zmuszony odrzucić aż 30 nadesłanych zgłoszeń. Profesjonalne jury wyłoniło 10 laureatów w dwóch kategoriach wiekowych. Uczestnicy konkursu przyjechali na przesłuchania z całej Polski i wykonywali podczas nich utwory z klasycznego repertuaru piosenki literackiej i artystycznej oraz kompozycje własne. Organizatorzy liczą, że tegoroczna edycja cieszyć się będzie równie dużym zainteresowaniem.

Harmonogram tegorocznego konkursu:

13 maja 2017 r. (sobota), godz. 9:00-15:30 przesłuchania konkursowe
Służewski Dom Kultury ul. J.S.Bacha 15

13 maja 2017 r., (sobota), godz. 19:00
ogłoszenie wyników oraz koncert laureatów
Służewski Dom Kultury ul. J.S.Bacha 15.

Więcej informacji znajduje się na stronie konkursu.