szukaj  |   kontakt

Dariusz Wasilewski - Chodze i pytamTomasz Rokosz - KolędaWojtek Gęsicki - Wybieramy

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."


PATRONATY
TROMBITA 2018

YAPA 2018

Moja Wolności 2018

NieBajka Łukasza Majewskiego

"Podróż"


strona główna » relacje z imprez » rok 2014 » Klasyka i elegancja na 35. PPA - Piosenka aktorska... "i inne demony"
Klasyka i elegancja na 35. PPA - Piosenka aktorska... "i inne demony"

Od trzech lat Teatr Piosenki wrocławskiego Impartu organizuje recitale młodych piosenkarzy – nieznanych szerszej publiczności, jako będących jeszcze „przed debiutem” (tak też pomysłodawcy cyklu –Jan Poprawa, Bogusław Sobczuk i kierownictwo Teatru Piosenki Impartu – nazwali całość).

Dorota Olearczyk | 

W sobotę na Dużej Scenie Impartu zagościła piosenka aktorska i inne demony. Bogusław Sobczuk w ramach 35. PPA wyreżyserował klasyczny, elegancki spektakl. Kierownictwo muzyczne powierzył Jaśkowi Kuskowi, który dyrygował 13-osobową orkiestrą studentów Katedry Muzyki Jazzowej Akademii Muzycznej w Krakowie.

Wykonawcami koncertu „Piosenka aktorska... i inne demony" byli uzdolnieni, młodzi ludzie, którzy, oprócz tego, że studiują (informatyka, muzyka, prawo, aktorstwo), także śpiewają - jak ludzie wolni, to co i jak lubią, co im w duszach gra, co im podpowiadają ich muzy i ich „demony". A podpowiadają im chyba nie najgorzej, bo zdobyli nagrody na najważniejszych polskich festiwalach piosenki - z Grand Prix PPA włącznie.

Swoje interpretacje piosenek przedstawili: Beata Banasik, Agata Grześkiewicz, Alicja Piątek, Ewelina Przybyła, Agata Rożankowska, Anastazja Simińska, Paulina Walendziak, Mateusz Bieryt, Jakub Blokesz, Jakub Pawlak, Paweł Ruszkowski.

W koncercie na tegorocznym przeglądzie zaprezentowali, oczywiście, w kategorii „jazdy obowiązkowej” także „piosenkę aktorską”, ale od swoich „demonów” nie uwolnili się.

Opublikowany: 2014-04-04 09:00:38

foto: Julian Olearczyk