szukaj  |   kontakt

Jacek Kadis - Jak ślepiecDzik(i)Kadis - BardograjkaAgata Gałach - Jak kamień

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.


strona główna » relacje z imprez » rok 2012 » Janusz Radek na głos i ręce - koncert w Teatrze Piosenki CS Impart
Janusz Radek na głos i ręce - koncert w Teatrze Piosenki CS Impart

W sobotę, publiczność Teatru Piosenki CS Impart, oczarował entuzjazmem i siłą swojego wokalnego talentu krakowski artysta, laureat Przeglądu Piosenki Aktorskiej, mający w naszym mieście wielu wiernych fanów.

Dorota Olearczyk | 

Kiedy podczas V Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Studenckiej „Łykend” we Wrocławiu (1995) zaśpiewał z Robertem Kasprzyckim „Niebo do wynajęcia” po widowni rozchodziły się prorocze głosy wróżące rozkwit kariery wokalisty (z zawodu historyka) o fenomenalnym głosie. Od tego czasu zmieniło się tylko jedno - Janusz Radek - śpiewa jeszcze lepiej i wzbudza jeszcze większy aplauz.

Dowodem niesłabnącej popularności wokalisty jest choćby jego częsta obecność na wrocławskich scenach koncertowych i teatralnych zawsze przy pełnej widowni. Tak też było w sobotę w Teatrze Piosenki Impart. Bilety na koncert Janusz Radka kupili tylko zapobiegliwi widzowie, którzy zaopatrzyli się w nie znacznie wcześniej niż kilka dni przez datą planowanego występu. Duża sala Impartu pękała w szwach od ilości widzów i żywiołowych reakcji klaszczącej, śpiewającej, czasem gwiżdżącej publiczności.

Janusz Radek przy akompaniamencie pianisty Tomasza Filipczaka zaśpiewał, w większości, utwory ze swojej najnowszej płyty „Z ust do ust”. Zabrzmiały m.in. „Pan Roman”, „Gdzieś między słowami”, „Powietrzem”, „Na list” w nowych, kameralnych aranżacjach na głos i fortepian. Artysta niekonwencjonalnie zapowiadał kolejne piosenki krążące tematycznie wokół spraw męsko- damskich. Bawił się głosem i uczył oddychania przeponą. Na bis usłyszeliśmy folklor rosyjski i liryczne ”Dobranoc” oraz „Naprawdę jesteś piękna”.

Przy takim aplauzie widzów zaproszenie Janusza Radka do cyklicznego grania we Wrocławiu raz lub dwa razy z miesiącu wydaje się uzasadnione i konieczne. Może wtedy usłyszymy także utwory z wcześniejszych płyt artysty, bo recital Janusza Radka jest zwykle zmienny i zależny od nastroju, okazji i… ochoty wykonawcy.

Opublikowany: 2012-12-18 06:00:00

foto: Julian Olearczyk