szukaj  |   kontakt

Jacek Gutry & Gut-muzyk - Szalona żonaPiotr Szauer - Nocny blues w a-mollAgata Gałach - Toast pożegnalny

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."


strona główna » relacje z imprez » rok 2010 » Powrót do Korzeni 2010
IV Przegląd Piosenki Literackiej i Turystycznej Powrót do Korzeni - Kraków 30 I 2010
Kraków, miasto artystów. To kolejne miejsce gdzie zaprowadziły mnie zawiłe i kręte ścieżki życia, tym razem na "IV Przegląd Piosenki Literacko-Turystycznej Powrót do Korzeni" w Krakowie. Samej imprezy chyba nikomu przedstawiać nie trzeba, bo mimo iż jest to stosunkowo młody przegląd, zdążył już zyskać sobie pewien rozgłos w środowisku piosenki artystycznej, zaś kolejne odsłony spotkań zyskują sobie coraz większe rzesze fanów.
Łukasz Jędrys | 
Alek BabiuchTym razem formuła festiwalu różniła się nieco od poprzednich, ponieważ zabrakło części konkursowej. Powodów jest wiele, wszystkie na stronie przeglądu ładnie przedstawił organizator - Alek Babiuch. Myślę jednak, że nie ma potrzeby rozgrzebywać tego tematu, "Powrót..." się na szczęście odbył i to jest najważniejsze. Brak konkursu zrekompensowano pięcioma, przyjaźnie przyjętymi przez publiczność, występami, autorów i zespołów stanowiących niesamowity przekrój gatunków muzycznych, osobowości i klimatu i nie mogę powiedzieć, by czegoś tu brakowało. Pomysł był dobry i wykonanie mimo bardzo ograniczonych środków również. Nic dodać nic ująć.

AtmasferaMiejscem całego wydarzenia był krakowski klub Loch Ness, idealnie przystosowany do występów. Każdy gość lokalu mógł z łatwością się o tym przekonać podziwiając najróżniejsze plakaty reklamujące występy gwiazd, które już zdążyły się odbyć. Niektóre z tych formacji są naprawdę dobrze znane co dobrze świadczy o statusie klubu. Inną z zalet była spora ilość miejsca, można było bez obawy o tłok posłuchać muzyki. Do tego dochodzi klimatyczna scena, piękne oświetlenie i grupa doświadczonych akustyków za konsoletą. Należy raz jeszcze oddać szacunek organizatorowi, że dał radę to wszystko zebrać do kupy i urządzić taki koncert, podczas gdy na dole plakatów reklamujących "Powrót...", w rubryce cena widniał napis:"wstęp wolny". Myślę, że to, a także gwiazda wieczoru - Atmasfera, w głównej mierze sprawiło, że kiedy koncert się rozpoczynał podstawione ławki były zapełnione niemal w stu procentach.

Łukasz JędrysMój występ odbył się na samym początku, zatem głównym zadaniem czekającym na mnie i towarzyszącego mi skrzypka, Pawła Kotarskiego, było rozgrzanie publiczności i pokazanie im, że tego wieczoru na pewno nudzić się nie będą. Było to trudne, gdyż nie oszukując się, wciąż jestem na początku swojej muzycznej drogi, zaś występ na taką skalę we dwójkę był nowym doświadczeniem. Teraz dopiero mogliśmy sprawdzić jak to co przygotowaliśmy zabrzmi na większym przeglądzie. Pokonawszy stres zaprezentowaliśmy cztery spośród moich autorskich utworów i zeszliśmy ze sceny, mimo wszystko przy dźwięku miłych oklasków. Chyba zabrzmiało nieźle :)

Włodek MazońJako drugi zagrał Włodek Mazoń, było lirycznie i refleksyjnie. Z aparycji idealnie pasujący do podręcznikowego przykładu barda, zagrał kilka swoich utworów z towarzyszeniem żony Renaty. Nie pierwszy raz spotkałem się z muzyką tego duetu, również nie pierwszy raz miałem przyjemność zagrać z nimi na jednej scenie, aczkolwiek zauważyłem tym razem odbiór był inny. W blasku świateł Włodek wyglądał na scenie zupełnie inaczej, zaś klimat jego recitalu z całą pewnością trafiłby do każdego fana poezji śpiewanej. Rozgrzana już publiczność nagrodziła duet wielkimi brawami, nie obyło się również bez ponownego wejścia na scenę i bisu. Widać było, że krakowska publiczność zna twórczość Włodka, widać było, że ta twórczość im się podoba, a co może bardziej ucieszyć barda niż gorące przyjęcie?

Opublikowany: 2010-03-15 15:20:00
Strony:
Foto - Powrót do Korzeni 2010

Autorami zdjęć są Aneta Kozak oraz Witold Poręba.

 

Oceń ten artykuł
Komentarze
Autor*:
Treść*:
e-mail:
Proszę przepisać poniższy kod z obrazka*: