szukaj  |   kontakt

Dąbrówka - Majewski - Monolog niesłyszących sięJacek Daszyński - AtenaCorda - Nie mów

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."


PATRONATY
TROMBITA 2018

YAPA 2018

Moja Wolności 2018

NieBajka Łukasza Majewskiego

"Podróż"


Spotkania z Balladą - Iłża 2006
Moje własne doznania i odczucia tym razem przedstawię w świetle tego, co piszą bodajże "zawodowi" redaktorzy... tym razem z lokalnej Gazety Starachowickiej.
Marek Sochacki | 

Gazeta Starachowicka - artykuł z nr 374

BALLADA TRZYMA POZIOM

"XIV edycja Iłżeckich Spotkań z Balladą odbyła się w Domu Kultury w Iłży 5 listopada. Zwycięzcą tegorocznej imprezy został ponownie Marek Sochacki z Sandomierza. W tym roku Iłżeckie Spotkania z Balladą miały charakter wyjątkowo kameralny. Bez zgiełku, świecidełek i plastikowych gwiazdek - słuchało się poezji znacznie lepiej. A emocje wcale nie były mniejsze. Szczególnie, gdy artyści dawali odczuć, jak bardzo zaangażowani są
w wykonywany repertuar, jak bardzo jest osobisty, tym samym nadając imprezie większe znaczenie niż prowincjonalny przegląd piosenki nie do końca literackiej. Jury pod przewodnictwem Tomasza Kordeusza - dyrektora SCK w Starachowicach, przyznawało
w tym roku nagrody w dwóch konkurencjach, solistów i zespołów. Pierwsze miejsce
w kategorii zespołów zajęła grupa Drugie Danie z Iłży, drugie - Kakadu z Ostrowca Świętokrzyskiego, trzecie - Słoneczne Trampy z Buska Zdroju.

W kategorii solistów zwyciężył Marek Sochacki, drugie miejsce przyznano ex aqueo Jackowi Kadisowi z Kraśnika i Andrzejowi Śliwie ze Starachowic, znanemu w Iłży jeszcze
z czasów gry na gitarze w pamiętnym Mr Lonely. Trzecie miejsce ex aqueo zajęli Grzegorz Madejski z Iłży i obdarzona mocnym, nieco soulowym głosem Bożena Mazur
z Sandomierza. Wyróżnienia otrzymali Leszek Kłos, który wystąpił w duecie z Mateuszem Popławskim oraz Agnieszka Bidas z Sandomierza. Podsumowując konkurs przewodniczący jury przyznał, że pamięta poziom Spotkań z Balladą sprzed lat i że tym razem także nie zawiódł się na imprezie. Uznał, że ballada prezentowana w Iłży stoi na wysokim i mocno zróżnicowanym poziomie. Imprezę zrealizowano przy pomocy finansowej powiatu radomskiego, miasta i gminy Iłża oraz Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Iłżeckiej."

Gazeta Starachowicka -artykuł z nr 374

 

Opublikowany: 2006-11-06 15:00:00
Strony: