szukaj  |   kontakt

Agata Gałach - Jak kamieńKamil Wasicki - Gdzieś między BogiemAndrzej Marczyński - Muszyna blues

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.


strona główna » relacje z imprez » rok 2009 » II Musica Poetica
II Musica Poetica - Wrocław 7 XI 2009 - cd.
Włodzimierz MazońNastępnym wykonawcą był wypróbowany już na tej scenie Włodzimierz Mazoń wraz ze swoją przepiękną małżonką Renatą. Tym razem do swojego repertuaru dołączył jeszcze ballady Bułata Okudżawy. Włodzimierz Mazoń to niesamowite zjawisko, swoją prostotą i melodyjnym głosem potrafi zaczarować całą salę. Chciałoby się go słuchać i słuchać, ale niestety... Czas gonił. Prywatnie Włodzimierz jest bardzo ciepłym człowiekiem o wielkim sercu, otwartym na słuchacza. Prawdziwy bard! Jak już mowa o prawdziwych bardach, wielkich formatach i niezwykłej Skromności, to do takich niewątpliwie należy "baczny obserwator ludzkich zachowań" - Piotr Szauer. Teksty deklamowane oraz śpiewane przez Piotra świadczą wymownie o szacunku i odpowiedzialności jaką autor bierze za słowo. Repertuar Szauera z pewnością nie należy do powierzchownych i wymaga wsłuchania się. Zaskakuje melodyjnością ambitnych wierszy.

Anna IdzikowskaPo Piotrze Szauerze wystąpiła Anna Idzikowska w formie trio, które poza nią tworzą: Piotr Sowik na kongach i Marcin Będkowski na gitarze. Wykonują w pełni autorską muzykę Anny i trzeba powiedzieć, że jest to naprawdę muzyka wysokiej próby. Bardzo mi się podobała piosenka o świecie, który jest gdzieś obok nas, a także "Nasza rozmowa" i bardzo sympatyczna piosenka o herbacie. Niestety z powodów organizacyjnych nie dane mi było usłyszeć całego występu Ani. Najliczniejszym zespołem jaki pojawił się tego wieczoru na scenie było Zło Konieczne. To 6-osobowa formacja w składzie: dwie gitary, koga, skrzypce i dwa wokale, reprezentująca pogranicze poezji śpiewanej i piosenki turystycznej. Twórca zespołu Paweł Konieczny, znany konferansjer, dziennikarz i muzyk fantastycznie pobudził do życia lekko zmęczoną już publiczność, wszak było już po północy.

Andriej KotinKolejnym wykonawcą był Andriej Kotin, bardzo dobrze już znany publiczności "MP" z pierwszej edycji. W jego występie słychać było delikatny wpływ Boba Dylana, co w połączeniu z wschodnią metafizyką dało bardzo dobry efekt. Wspomnę dodatkowo, że Andriej to uroczy i skromny człowiek. Następnym wykonawcą był Łukasz Jędrys - niezwykle spontaniczna osobowość, bezpośredni, nawiązujący świetny kontakt z publicznością. Zaczął od żywiołowego "Zielonego szkiełka", co niejako po raz kolejny pobudziło publiczność. Trzeba tu nadmienić, że 6 i pół godziny słuchania non-stop (nierzadko trudnych tekstów) jednak już dawało o sobie znać i w przyszłości na pewno już nie będziemy tworzyć tak długiej listy wykonawców. Jako ostatni na scenie pojawił się Radek Książek z Wądroża koło Rudnej. Choć jego największą inspiracją pozostają Kaczmarski i Gintrowski, tym razem Radek zagrał nam kilka własnych utworów do tekstów głogowskiego poety Krzysztofa Jelenia. Radek ujmuje swoją skromnością i przekazem ważnych dla niego treści. Warto zaznaczyć, że tego wieczoru był jeszcze chory i brał antybiotyki - czego pomimo bardzo późnej pory prawie się nie zauważało. I tak II Musica Poetica zakończyła się parę minut przed 2:00 w nocy.
Opublikowany: 2010-01-08 17:40:00
Strony:
II Musica Poetica - Wrocław 7 XI 2009
Oceń ten artykuł
Średnia ocena: 3,80
Komentarze
Data:
 2010-02-04 17:43:50
Autor:
 Ja
Treść:
 Antoni Kamiński zaprezentował tylko dwa utwory (podobnie jak w III edycji) i pozostawił duży niedosyt. Osobiście uważam, że powinien zdecydowanie więcej utworów zaprezentować
e-mail:
 sikalski@wp.pl
Data:
 2010-02-04 17:38:35
Autor:
 Ja
Treść:
 Antoni Kamiński, ale chłopak ma głos
e-mail:
 sikalski@wp.pl