szukaj  |   kontakt

Drużyna Wawrzyna - WilgaAndrzej Wawrzyniak - W małej kawiarniLądowe Ptaki - Żeglarskie serce

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."


PATRONATY
TROMBITA 2018

YAPA 2018

Moja Wolności 2018

NieBajka Łukasza Majewskiego

"Podróż"


strona główna » aktualności » 2014 » II Edycja Konkursu "Pociąg do Piosenki"
II Edycja Konkursu „Pociąg do Piosenki”

Po raz kolejny w ramach Spotkań z Piosenką Turystyczną i Poetycką „Wagonowe Tra La La Ciuchci Expres Ponidzie” organizowanych w Jędrzejowie, odbędzie się konkurs dla młodych twórców pod nazwą „Pociąg do Piosenki”. W pierwszej edycji konkursu udział wzięło ośmioro wykonawców, rywalizowali oni o nagrodę pieniężną ufundowaną przez Ryszarda Pomorskiego Dyrektora Domu Środowisk Twórczych Pałacu T. Zielińskiego w Kielcach, o Złoty Tender , oraz o udział w koncercie wieczornym u boku takich gwiazd jak Jerzy Filar czy Andrzej Sikorowski. Jury na czele z niekwestionowaną pierwszą damą piosenki poetyckiej Elżbietą Adamiak przyznało pierwszą nagrodę Piotrowi Kędziorze ze Starachowic, który wykonał „Białą Lokomotywę” Edwarda Stachury i „W niebie mojego ojca” Ryszarda Mielnika, z własną muzyką.

Organizatorzy zachęcają do wzięcia udziału w konkursie wszystkich amatorów jak i profesjonalistów, tworzących własne autorskie kompozycje z kręgu piosenki poetyckiej, turystycznej i studenckiej. Podobnie jak w poprzedniej edycji uczestnicy rywalizować będą o nagrodę pieniężną, złoty, srebrny i brązowy tender a także udział w konkursie wieczornym. W jury prócz Elżbiety Adamiak, zasiądą Jerzy Filar, Piotr Górka ( kierownik muzyczny Zespołu Eli Adamiak), Michał Jurkiewicz ( akompaniator i aranżer Grzegorza Turnaua, lider zespołu " Śrubki" ) oraz Ryszard Pomorski. Zgłoszenia można nadsyłać do 15 sierpnia 2014, zapraszamy na stronę festiwalu wagonowe.pro-persona.pl, gdzie można zapoznać się z regulaminem i pobrać kartę zgłoszeniową.