szukaj  |   kontakt

Lądowe Ptaki - Żeglarskie sercePiotr Szauer - ŚwiadomośćAndrzej Marczyński - Piosenka dla gapowicza

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."


PATRONATY
TROMBITA 2018

YAPA 2018

Moja Wolności 2018

NieBajka Łukasza Majewskiego

"Podróż"


strona główna » relacje z imprez » rok 2017 » Fotorelacja: Paulina Grochowska zachwyciła widzów Teatru Piosenki
Fotorelacja: Paulina Grochowska zachwyciła widzów Teatru Piosenki

Wrocławski Teatr Piosenki pod dyrekcją Urszuli Orłowskiej działający przy Imparcie to skarb narodowy. Bezpłatne koncerty najzdolniejszych polskich wykonawców młodego pokolenia, znakomicie sprawdzających się w repertuarze piosenki artystycznej i aktorskiej, są tłumnie odwiedzane przez odbiorców w każdym wieku. Scena Kameralna wrocławskiego Impartu ledwie mieści spragnionych- piosenek z tekstem- słuchaczy. Podczas ostatniego wieczoru z cyklu „Przed premierą”, Bogusław Sobczuk- prowadzący spotkanie, gospodarz i konferansjer o nienagannym szyku i klasie jakiej próżno szukać u innych prezenterów- komplementował Paulinę jeszcze przed jej wejściem na estradę. I nie było to deklamatorskie wsparcie dla młodej artystki.

W środę wieczorem weszła na scenę kameralną i choć jej wizerunek w żadnej mierze nie przypomina czarownicy, to czarowała. Najpierw Agnieszką Osiecką „Jestem śliczna, higieniczna...”, potem Frankiem Sinatrą i Barbarą Streisand, „Przyjaciółką” Hemara, utworem z filmu „Pożegnania” Jerzego Hassa „Pamiętasz była jesień”, piosenką Anny Jantar „Tylko mnie poproś do tańca” i własną kompozycją „Polem” .

W części musicalowej artystka zaśpiewała utwór z „Nędzników” i znakomitą „Wprowadziłam się”. Na bis zabrzmiał „Wonderful world” Louisa Armstronga i zabawna „Przyjaciółka” Hemara. 

Każda z jej ekspresji scenicznych była pełna, prawdziwa. Zadziwiała szybkością przechodzenia ze skrajnych emocji i wiarygodnością we wszystkich odsłonach. Zaprezentowała się jako pianistka, wokalistka, aktorka i interpretatorka.

Podczas wieczoru w Teatrze Piosenki artystce akompaniował Mateusz Ulczok - absolwent katowickiej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w klasie akordeonu. Od lat gra na fortepianie, doskonale sprawdza się także w roli akompaniatora, komponuje również autorskie utwory.

Paulina Grochowska, tak nazywa się autorka znakomitego wieczoru w Teatrze Piosenki, oczarowała wszystkich kompetencją i zdolnościami. Wybitny znawca tego gatunku piosenki -Bogusław Sobczuk- nie bez powodu w samych superlatywach opowiadał o młodej artystce pochodzącej z Łukowa(woj. lubelskie).

Ukończyła ona Państwową Szkołę Muzyczną I st. im. M. Karłowicza w Łukowie w klasie fortepianu. Jest absolwentką Państwowego Studium Wokalno - Aktorskiego im. D. Baduszkowej w Gdyni. W 2015 roku ukończyła studia magisterskie na kierunku Jazz i muzyka estradowa na Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku.

Występowała na wielu festiwalach i koncertach w kraju i zagranicą. Będąc adeptką studium brała udział w spektaklach Teatru Muzycznego w Gdyni. Występowała na deskach Teatru Komedia w Warszawie w spektaklu Zorro. Obecnie współpracuje z Teatrem Muzycznym w Toruniu. Zajmuje się także przygotowaniem wokalnym aktorów. Udziela głosu do reklam i gier komputerowych.

W ubiegłym roku zajęła III miejsce na Festiwalu Ogólnopolskim Piosenki Artystycznej w Ślesinie. Jest także finalistką Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej OFPA 2016 w Rybniku. W październiku 2016 roku wystąpiła na 52. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie zdobywając I miejsce. Obecnie współpracuje z Maciejem Miecznikowskim. Wraz ze swoim zespołem pracuje nad własnym materiałem.

Paulina Grochowska w cyklu „Przed premierą” wystąpiła 15 lutego.

Brawo bravissimo!

tekst: Dorota Olearczyk
foto: Julian Olearczyk