szukaj  |   kontakt

Tomasz Rokosz - KolędaKamil Wasicki - Gdzieś między BogiemBartek Dzikowski - LULLABY

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.


PATRONATY
TROMBITA 2018

YAPA 2018

Moja Wolności 2018

NieBajka Łukasza Majewskiego

"Podróż"


strona główna » relacje z imprez » rok 2017 » Fotorelacja: Obrazy Jerzego Dudy-Gracza w oprawie suki biłgorajskiej i wiolonczeli - Maja Kleszcz z zespołem i Agata Duda-Gracz na PPA
Fotorelacja: Obrazy Jerzego Dudy-Gracza w oprawie suki biłgorajskiej i wiolonczeli - Maja Kleszcz z zespołem i Agata Duda-Gracz na PPA

Maja Kleszcz, obrazy Jerzego Dudy-Gracza wyświetlane w tle, zespół grający na instrumentach tradycyjnych: suce biłgorajskiej, cymbałach, barabanie, fideli, czyli koncert piosenek skomponowanych do tekstów córki malarza- Agaty Dudy-Gracz przyniósł upojenie i ukojenie. Podczas koncertu na 38. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej wystąpili: Maja Kleszcz, Wojciech Krzak, Marta Maślanka, Bart Pałyga, czyli Maja Kleszcz & Kwartet Prowincjonalny Dudzie-Graczowi. Zaproponowali łagodny ogląd rzeczywistości i życzliwą akceptację koślawości i niedoskonałości.

Oj jak się nudzę na tym obrazie, w ramie- mówi dama przechadzająca się po polu na jednym z obrazów wyświetlanych w tle sceny. Rysunek Jerzego Dudy- Gracza z autoironicznymi wyjaśnieniami typu: ptaszek w kolorze lekko zawstydzonym, łysina, żeby nie osiwieć od życzliwych komentarzy znajomych. Wszystko zgrabnie ułożone, harmonijne dobrane niosło zadowolenie dla oka i ucha. Maja Kleszcz obdarowana przez los niezwykłym głosem, szorstkim i łagodnym jednocześnie dzieliła sie nim ze słuchaczami. Skomponowała oryginalne piosenki do tekstów Agaty Dudy-Gracz, zainspirowanych obrazami ojca reżyserki, Jerzego Dudy-Gracza. „Każdy utwór to wyprawa do wnętrza kolejnego obrazu, to kolejna narracja, kolejna emocja opisana słowami i muzyką” – zapowiadały autorki projektu.

Piosenki spółki Kleszcz & Duda-Gracz nie nawiązywały bezpośrednio do muzyki ludowej, choć zostały wymyślone tak, by brzmieć, jak brzmiałby wyimaginowany świat obrazów Jerzego Dudy-Gracza: uwielbiającego polską prowincję i to, co w Polsce koślawe.

oprac. tekstu: Dorota Olearczyk
foto: Julian Olearczyk i Dorota Olearczyk