szukaj  |   kontakt

M.M. Dekiel - Ostatni rajdApolinary POlek - Takie miasteczkaJacek Gutry - Ślimak Janusz

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.


PATRONATY
TROMBITA 2018

YAPA 2018

Moja Wolności 2018

NieBajka Łukasza Majewskiego

"Podróż"


strona główna » aktualności » 2017 » Fotorelacja: chłopak z gitarą w Imparcie - w cyklu Teatru Piosenki „Przed premierą”
Chłopak z gitarą w Imparcie - w cyklu Teatru Piosenki „Przed premierą”

51. wieczór z cyklu „Przed premierą” odbył się w czwartek, 26 stycznia. W Sali Kameralnej wrocławskiego Impartu wystąpił chłopak z gitarą. Gospodarzem wieczoru zapraszającym i osobiście prezentującym wykonawcę był, jak co miesiąc, wybitny znawca tego gatunku piosenki Bogusław Sobczuk. Utwory, m.in. Kaczmarskiego, Stachury i Nohavicy interesująco interpretował Kuba Blokesz.

Regularne spotkania z piosenką literacką, których bohaterami są najzdolniejsi polscy wykonawcy młodego pokolenia, znakomicie sprawdzający się w repertuarze piosenki artystycznej, aktorskiej, odbywają się pod auspicjami wrocławskiego Teatru Piosenki oraz Bogusława Sobczuka. Celem cyklicznych prezentacji jest promocja najzdolniejszych artystów poprzez konfrontacje z wymagającą publicznością wrocławską. W roli głównej podczas styczniowego wieczoru wystąpił Kuba Blokesz.

Urodził się w miasteczku na Śląsku. Komponuje muzykę do wierszy, tłumaczy piosenki innych autorów, a także pisze własne teksty. Najczęściej występuje ze swoją charakterystyczną, zgrabną gitarą. Ma na koncie debiut fonograficzny pt. „Lwów. Szkice Miejskie” (wyd. 2015), będący programem poetyckim, złożonym z tekstów współczesnych poetów ukraińskich, przetłumaczonych na język polski z jego muzyką. Na płycie wystąpili z nim: Piotr Machalica i Joanna Lewandowska. Inspiracją dla działalności artystycznej Kuby Blokesza był także Bułat Okudżawa.

Aktualnie, w duecie z zespołem Chwila Nieuwagi, pracuje nad płytą Morawska Brama, złożoną z interpretacji piosenek czeskich. Jest laureatem kilkunastu festiwali piosenki, m.in. Studenckiego Festiwalu Piosenki, Pamiętajmy o Osieckiej, Spotkań Zamkowych. Występował w koncertach i spektaklach muzycznych, m.in. dla Polskiego Radia. Współpracował z takimi artystami, jak Andrzej Poniedzielski, Elżbieta Adamiak, Roman Kołakowski, Stefan Brzozowski- jak podają źródła internetowe.

Kuba Blokesz jest artystą, którego chce się słuchać, przyciąga uwagę, determinuje skupienie słuchaczy i zwielokrotnia je swoją interpretacją. Ciepły głos, ciekawe brzmienie gitary i nieoczywiste aranżacje znanych utworów pozostawiają niezatarty rys w pamięci, który skutkuje potrzebą powracania do brzmień i interpretacji piosenek chłopaka z gitarą. Kuba Blokesz emanuje eterycznością, ciepłem, dowcipem, świetnie dawkowaną emocją. „Życie to nie teatr” Edwarda Stachury w jego wykonaniu pulsuje nową energią i nieoczywistym brzmieniem.

tekst i foto: Dorota Olearczyk