szukaj  |   kontakt

Agata Gałach - Toast pożegnalnyWłodek Mazoń i Vis a Vis - CzłowieczekJacek Kadis - Jak ślepiec

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."


PATRONATY
TROMBITA 2018

YAPA 2018

Moja Wolności 2018

NieBajka Łukasza Majewskiego

"Podróż"


strona główna » relacje z imprez » rok 2015 » Fotorelacja: Bazuna 2015 (koncerty niedzielne) + werdykt jury
Fotorelacja: Bazuna 2015 (koncerty niedzielne)

Jak niedawno informowaliśmy w dniach 26-28. czerwca 2015r w Sulęczynie odbył się festiwal Bazuna. W niedzielę rano odbył się koncert laureatów, a także Latający Dywan, Grupa Muzycznego Wsparcia oraz Waldemar Mieczkowski z Zespołem. Poniżej znajduje się werdykt jury, a pod nim fotorelacja z kończących bazunę koncertów.

Jury 43. Ogólnopolskiego Turystycznego Przeglądu Piosenki Studenckiej BAZUNA 2015, w składzie: Krystyna Lisiecka, Dorota Kuziela, Jarosław Tomaszewski, Jarosław Horacy Chrząstek, Piotr Pieńkowski, Tomasz Fojgt, Tomasz Borkowski, Łukasz Nowak, Łukasz Majewski wśród zaprezentowanej półsetki piosenek konkursowych (zgodnie z ustawą o trzeźwości nie posiłkując się tradycyjną setką) wyłania tzw. złotą dwudziestkę, wyjątkowo złożoną z 20 piosenek-laureatek:

Grupa Muzycznego Wsparcia – W bramie, Bogusław Gaca z zespołem – W leśniczówce i Telefony, Bractwo Wiecznego Natchnienia – Tango dla poety i Piosenka dla Hani, Cztery Pory Miłowania – Wizyta, Przemysław Bielawa i Robert Mazurkiewicz – Przed podróżą, Jan i Klan – Mały jacht, Paweł Melnarowicz – Kartka z kalendarza i Od człowieka nie odwracaj się, Dlaczego Nie – Niewidoczna linia, Zielony szlak – W lesie i Hala, Huncwot – Chwila, Ta Jedna Chwila – Niech będzie dom i Taki sam, Janusz Pierzak – Listy do ciebie, Dzieci Jochera – Planeta Wdzydze, Aleksandr Sagaidarow – Gdańsk i Wojna.

Nagrodę za teksty piosenek otrzymuje jednoosobowy zespół Ta Jedna Chwila – Sławomir Rudnicki.

Najlepszym wykonawcą przeglądu BAZUNA 2015 został duet Przemysław Bielawa i Robert Mazurkiewicz. Nagrodę im. Jacka i Janka Stefańskich otrzymuje jednoosobowy zespół Ta Jedna Chwila.

Nagrodę Specjalną im. Józka Kanieckiego decyzją Kapituły otrzymał Aleksandr Sagaidarow.

Nominację na 33. Międzynarodowy Festiwal Bardów OPPA 2015 otrzymuje jednoosobowy zespół Ta Jedna Chwila. Nominację na Przegląd DANIELKA 2015 otrzymują: Grupa Muzycznego Wsparcia, Bogusław Gaca z zespołem i Bractwo Wiecznego Natchnienia.

Jury Przeglądu BAZUNA 2015 przyznaje następujące wyróżnienia:
- za teksty utworów: Marzena Nowakowska – Ballada o słowie, Piotr Andrzejewski – Niepotrzebnych rad kilka
- Bogusław Gaca z zespołem – za aranżację zespołową
- Grzegorz Wieczorek, klarnecista zespołu Tujon i Kamil Skicki, skrzypek Bractwa Wiecznego Natchnienia
- Robert Mazurkiewicz – za rockowe walory głosowe,
- Jan i Klan – wszechsceniczny entuzjazm występu,
- Paweł Melnarowicz i Grzegorz „McAron” Makarewicz– walory głosowe,
- zespół Dlaczego Nie – dwugłos wokalny
- Zielony Szlak – aranżacja zespołowa,
- Zofia Jaromin – predyspozycje wokalne,
- Janusz Świątkowski, kontrabasista zespołu Dzieci Jochera – najlepiej zagrał na bazunie.

Nagrodę Publiczności uzyskał zespół Tujon.

Jury dziękuje aktywnej publiczności sulęczyńskiej BAZUNY, dzielnie dopingującej tak zmagania konkursowe jak i całonocne maratony, odnotowując nagły wzrost występów w najniższej szkolnej strefie wiekowej, co dobrze rokuje kolejnym dekadom imprezy.


Wszystkie relacje z Bazuny 2015: