szukaj  |   kontakt

Lądowe Ptaki - Żeglarskie serceQsz - Wiem żeSławek Błęcki - Ballada uliczna

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."


PATRONATY
TROMBITA 2018

YAPA 2018

Moja Wolności 2018

NieBajka Łukasza Majewskiego

"Podróż"


strona główna » relacje z imprez » rok 2017 » Fotorelacja: Antoni Muracki u Pieśniarzy
Fotorelacja: Antoni Muracki u Pieśniarzy

Antoni Muracki odwiedził Pieśniarzy. Śpiewał, grał, opowiadał anegdoty, rozmawiał z publicznością w kameralnym wnętrzu wrocławskiego klubu w podwórku przy Szewskiej. Leszek Kopeć śpiewał w chórkach i pogwizdywał, sąsiad z kanapy obok uderzał w tamburyn, Olek zaproszony przez Tolka na scenę uderzał z wyczuciem w kubańskie bębny.

U Pieśniarzy wszystko może się zdarzyć. Przestrzenie dla barda i publiczności naturalnie się przenikają. Na widowni najczęściej siedzą znajomi. Kameralna atmosfera sprzyja słuchaniu literackich pieśni, autorskich utworów zaproszonych gości. W czwartek, 21 września 2017 roku, w gościnnym progach klubu Donata Kamińskiego stanął pieśniarz, poeta, tłumacz...

Przez blisko trzy godziny śpiewał, grał, opowiadał anegdoty, rozmawiał z publicznością. Prezentował nowe i starsze pieśni autorskie, utwory Nohavicy, Rozenbauma, Kryla, Hapki & Horáčka we własnym tłumaczeniu. Śpiewaliśmy i nuciliśmy z bardem, m.in. „Sklep”, „Czarny parowóz”, „Pod czerwonym księżycem”, „Pijcie wodę”, „Rozmowy przy stole”, „Zupę kalafiorową”, „Kozacką”, „Piosenkę dla mojej żony”, „Warkoczyk”, „Za oknem widzę las”, „Jarzębinę”, „Z Cisowej Góry dmie wiatr”, „Kulturkę”, „Gdy odwalę kitę”.

Wzruszał, bawił, dawał strawę do myślenia, jak się mylił, to z wdziękiem właściwym dla spotkań dobrych znajomych.

tekst: Dorota Olearczyk

foto: Julian Olearczyk

fotorelacja