szukaj  |   kontakt

Agata Gałach - Przystanek Ziemia ŚwiętaGabriela Lencka - EmesisLądowe Ptaki - Poranek

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."


PATRONATY
TROMBITA 2018

YAPA 2018

Moja Wolności 2018

NieBajka Łukasza Majewskiego

"Podróż"


strona główna » relacje z imprez » rok 2017 » Fotorelacja: 41. Nocne Spotkanie Literacko – Muzyczne
Fotorelacja: 41. Nocne Spotkanie Literacko – Muzyczne

Stanisław Soyka & Soyka Kolektyw w programie pt.” W hołdzie Mistrzowi” – piosenki z repertuaru Czesława Niemena, oraz sześciu finalistów Konkursu Wokalnego w ramach 41. Nocnego Spotkania Literacko – Muzycznego.

W piątek, 10 listopada, odbyło się 41. Nocne Spotkanie Literacko – Muzyczne. Rozpoczęło się o g. 19 w sali teatralnej BF Impart przy ul. Mazowieckiej, a zakończyło po g. 22. Dwuczęściowy koncert ma swoich sympatyków, dla których jesień bez Spotkań organizowanych przez Piotr Guzka, byłaby kulawa i cherlawa.

W pierwszej części rozegrany został Finał Konkursu Wokalnego. Usłyszeliśmy dwanaście piosenek w wykonaniu sześciu wykonawców ( jedna uczestniczka nie dotarła z powodów zdrowotnych). Wszystkich ich oceniało demokratyczne jury, czyli publiczność. Zwycięzca otrzymał – dobrej klasy komputer notebook. Z dużym zainteresowaniem słuchaliśmy i oglądaliśmy: Natalię Banaś, Wiktorię Chojcan, Idę Kucharską, Monikę Malec, Juliannę Redlich i zespól „Oczybaszki”. Na podium stanęły: Monika Malec- 3 miejsce, Natalia Banaś- 2 miejsce, trzyosobowy zespół „Oczybaszki” wyśpiewał i wygrał 1 miejsce. Autorskie kompozycje z akompaniamentem własnym na: melodyce, kalimbie i ukulele najbardziej przypadły do gustu impartowskiej publiczności.

W drugiej części wieczoru - nazwanym, przez zgrabnie i dowcipnie prowadzącego Spotkanie Piotra Guzka, Koncertem Galowym, wystąpił Stanisław Soyka z zespołem.

Wokalista, instrumentalista, kompozytor, który od lat należy do grona największych artystów polskiej sceny muzycznej. Komponuje i śpiewa pieśni o miłości i jej braku, o tęsknocie i spełnieniu, ale też nie ucieka przed wielkimi problemami współczesności. W jego dorobku znajdziemy ponad 30 albumów, z których kilka osiągnęło multiplatynowe nakłady. Nigdy nie poddawał się modom i trendom.

Podczas koncertu promującego płytę „W hołdzie Mistrzowi LIVE” usłyszeliśmy, m. in. „Dziwny jest ten świat”, „Stoję w oknie”, „Jeszcze sen”, „Jednego serca”, „Nim przyjdzie wiosna” lub „Moją Ojczyznę”. Na bis, bardzo aktualnie i jednoznacznie, zabrzmiała fraza Nie ma drugiej takiej ziemi na świecie i Dopóki nam ziemia kręci się…

Artysta wystąpił z zespołem Soyka Kolektyw, który tworzą: Przemek Greger – gitara elektryczna i akustyczna, Marcin Lamch – kontrabas, Zbyszek Uhuru Brysiak – instrumenty perkusyjne, synowie: Kuba – perkusja i Antoni - keybord, Antoni Gralak – trąbka, Aleksander Korecki – saksofon. Soyka Kolektyw stanowi bogatą i niebywale ciekawą paletę kolorystyczną, a jazzowe temperamenty i kompetencje wyzwalają podczas nagrań i w czasie koncertów unikalną moc muzyki improwizowanej.

Czego byliśmy świadkami w piątek.

oprac. tekstu: Dorota Olearczyk
foto: Julian Olearczyk i Dorota Olearczyk