szukaj  |   kontakt

Apolinary POlek - Takie miasteczkaGabriela Lencka - Mój MisiuKatarzyna Brzozowska - O miłości ani słowa

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.

zobacz video ...

strona główna » relacje z imprez » rok 2008 » Festiwal Piosenki Innej - Lubawa 2008
I Festiwal Piosenki Innej - Lubawa 2008 - cd.
Wieczorem zostały ogłoszone nominacje do koncertu laureatów. W niedzielę mogliśmy więc usłyszeć po raz drugi Michała Konstrata, Bogusława Bierwiaczonka, Dominikę Barabas, Waldemara Pawlikowskiego i grupę Obiło się o uszy. Dla celów statystycznych nadmienię, iż uczestnicy konkursu nominowali do koncertu finałowego Dominikę... O sobie pisać nie będę, bo po prostu nie wypada, przejdę więc do charakterystyki pozostałych laureatów:

Boguslaw Bierwiaczonek 460Bogusław Bierwiaczonek - zaproszenie Pana Bogusława do koncertu laureatów było potwierdzeniem, że jurorzy potrafią docenić dobry tekst i osobowość, nie tylko wirtuozerię wykonawczą. Niedbałość artykulacyjna czy brzmieniowa w połączeniu z luzem scenicznym była atutem, w co może trudno uwierzyć, ale właśnie taki sposób bycia na scenie dobrze komponował się z tekstem i muzyką i dopełnił całości prezentacji.

Dominika Barabas 1033Dominika Barabas - zaczarowała wszystkich niespotykaną barwą głosu, pięknymi interpretacjami tekstów. Wytworzyła chyba najpiękniejszy klimat ze wszystkich uczestników. Piosenki były utrzymane w spokojnym tonie, były to jednak niezmiernie przejmujące wykonania, wywołujące co rusz dreszcze na ciele. Wejścia falsetowe były obłędnie czyste
i przenikliwie poruszające. Wszystkie piosenki zostały zagrane
w niezmiernie wyważony sposób. Ogromny ładunek emocjonalny można zatem przekazać nie tylko za pomocą dynamiki czy szybkości wykonania... Jak dla mnie, kandydatka do nagrody głównej.

Waldemar Pawlikowski 629Waldemar Pawlikowski - mężczyzna z chrypką, wirtuozersko operujący grą na gitarze, urzekł utworem Talizmany, niezwykle klimatycznym i przejmującym obrazem muzyczno-literackim. Prezentacja bardzo energetyczna, drapieżna zarówno głosowo, jak i gitarowo. Dopełniające akompaniament piękne i niebanalne solówki gitarowe pieściły uszy muzyków, a pomysłowe teksty na pewno znalazły uznanie w oczach jurorów.

Obilo sie o uszy 750Obiło się o uszy - jako jedyni wśród uczestników przedstawiciele nurtu kabaretowego. Znakomite pomysły na piosenki. Bardzo charakterystyczni ze względu na swą odmienność gatunkową. Wielką furorę zrobił utwór "Gadu-gadu", w umiejętny sposób wykorzystujący fragment tekstu Agnieszki Osieckiej oraz specjalnie stworzoną na potrzeby tej piosenki klawiaturę komputerową. Pomysł kapitalny, wykonanie doskonałe. Pozostałe utwory również stały na wysokim poziomie artystycznym. Publiczność przyjęła ten repertuar z dużym uznaniem. Pewny głos wokalisty, swobodne zachowanie na scenie. Mocny punkt programu.

W niedzielnym koncercie, który odbył się na świeżym powietrzu w Łazienkach Miejskich, finaliści zaśpiewali po trzy piosenki ze swojego recitalu. Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji jury, w składzie: Teresa Drozda, Wojciech Gęsicki, Sergiusz Stańczuk i Tomasz Gul, udało się na ostateczną naradę i po niespełna godzinie ustalili werdykt:

I nagrodę w wysokości 1000 zł otrzymała grupa Obiło się o uszy z Zielonej Góry;

II nagroda w wysokości 600 zł przypadła Dominice Barabas z Lądka Zdroju;

III nagroda w wysokości 400 zł powędrowała w ręce Waldemara Pawlikowskiego
z Gubina.

Bogusław Bierwiaczonek
z Goczałkowic oraz Michał Konstrat z Warszawy otrzymali wyróżnienia.

Nominację do 44. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie przyznano grupie Obiło się o uszy z Zielonej Góry.

Nagrodę Publiczności oraz nagrodę w postaci sesji nagraniowej w ISAK STUDIO obejmującej recital konkursowy zgarnęła Dominika Barabas.

Andrzej Marczynski 046Chciałbym w tym miejscu chociaż po jednym zdaniu napisać o niektórych wykonawcach, którym nie było dane zagrać w koncercie laureatów, a którym należy się chwila uwagi. Nie sposób nie wspomnieć o znakomitej piosence Andrzeja Marczyńskiego "Zamiast pożegnania". Andrzej namalował swoim Anna Idzikowska 421ciepłym głosem i znakomitą grą na gitarze kilka pięknych obrazów, które na długo pozostaną w mojej pamięci. Na uwagę zasługuje również piękna interpretacja wiersza "Czułość" Zbigniewa Herberta w wykonaniu Tomasza Lewandowskiego. Piękny klimat stworzył także Tomasz Salej piosenką "Tak niewiele". Anna Idzikowska urzekła publiczność swoimi lirycznymi tekstami i niespotykanym urokiem osobistym. Bardzo pozytywne emocje biły z piosenek zespołu Kantylena co dało się zauważyć po reakcjach publiczności.

Opublikowany: 2008-08-24 20:00:00
Strony:
notka o autorze ...

Michał Konstrat - absolwent filologii rosyjskiej, zawodowo działa w branży motoryzacyjnej z zamiłowania autor, kompozytor, gitarzysta, wokalista. Prywatnie troskliwy ojciec małej Dominiki ....

Oceń artykuł
Średnia ocena: 4,80
Skomentuj ten artykuł
Data:
 2008-09-25 20:06:00
Autor:
 Michal
Treść:
 bylem na koncercie pierwszego i drugiego dnia. Porazka bylo zrobienie tego 2-go w plenerze, a jesli juz to zabezpieczenie sceny, bo zaczelo padac akurat na kasprzyckim, czyli gwiezdzie wieczoru. Jakby to byl stany koncert to moze jeszcze, ale wszyscy siedzieli. Te lazienki to kameralne miejsce i mozna bylo o tym pomyslec. To prosze wziac pod uwage przy organizacji za rok. i mam nadzieje, ze artysta zostal przeproszony, za to jak montowano ten smutny namiot. A jak niet, to ja przepraszam, jako jego sluchacz, a zarazem niestety i mieszkaniec lubawy.
e-mail:
 
Data:
 2008-09-02 10:47:56
Autor:
 magda
Treść:
 byłam,widziałam,słyszałam,świetna impreza i relacja zresztą też
e-mail:
 
Data:
 2008-08-31 23:27:23
Autor:
 Entuzjasta piosenki innej ;)
Treść:
 Świetny artykuł. Festiwal super sprawa zapraszam już w przyszłym roku :)
e-mail:
 
Data:
 2008-08-26 00:50:21
Autor:
 Melanie
Treść:
 Fantastyczna relacja,fantastyczni ludzie,fantastyczne ciepło!!!Tak trzymać
e-mail:
 
Data:
 2008-08-25 19:44:10
Autor:
 Jareczek
Treść:
 bardzo dobra relacja, fajnie napisany tekst, super filmiki, zdjęcia i mp3 !!! Gratuluję i pozdrawiam redakcję iska'a ;-)
e-mail: