szukaj  |   kontakt

Lądowe Ptaki - Żeglarskie serce
Jacek Gutry - Barwna postać pawia
Bartek Dzikowski - LULLABY

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.


strona główna » relacje z imprez » rok 2007 » Echa Spotkań Zamkowych 2007
Echa Spotkań Zamkowych - Warszawa - 1 VII 2007 - cd.
Aleksandra Kwiatkowska - Echa Spotkań Zamkowych - koncert laureatówCzwarte wyróżnienie otrzymała Aleksandra Kwiatkowska, osiemnastolatka marząca o studiach na Akademii Muzycznej w Poznaniu. Ma już za sobą pierwsze sukcesy: pierwsze miejsce na Festiwalu Piosenek Jeremiego Przybory "Stacja Kutno" w Kutnie oraz pierwsze miejsce na przeglądzie EuropeGo. Warszawskiej publiczności zaprezentowała się w piosence "Zostań ze mną" (sł. J. Przybora, muz. J. Wasowski). Przy fortepianie zasiadł Jacek Kita, a za kontrabasem stanął Michał Braszak. Niestety bardzo - moim zdaniem - 'nietrafiony' pogłos zdecydowanie utrudniał odbiór utworu.

Emilia Goszczycka - Echa Spotkań Zamkowych  - koncert laureatówOd tej chwili na scenę zaczęto zapraszać laureatów nagród. Trzecia z nich powędrowała do siedemnastoletniej Emilii Goszczyckiej, która zaśpiewała "Oczy tej małej"
(sł. A. Osiecka, muz. Z. Konieczny) - jedną z moich ulubionych piosenek Osieckiej. Muszę przyznać, że w wykonaniu Emilii utwór zyskał dodatkowy blask. Bardzo mi się ten krótki występ podobał.


W tym roku drugą nagrodę przyznano dwudziestojednoletniej Malwinie Koteluk, studiującej medioznawstwo w Warszawie. Malwina dużą wagę przywiązuje do tekstu, ponieważ to właśnie on niesie muzykę - to trochę podobnie jak ja... Muzycznie laureatka uwielbia Petera Gabriela. W jej wykonaniu usłyszeliśmy pieśń "We dwoje" (sł. J. Przybora, muz. J. Wasowski).

Laureatką pierwszej nagrody została Alicja Pyziak, szesnastolatka marząca o studiach na Akademii Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach. Wykonała dla nas "Ulicę japońskiej wiśni" (sł. A. Osiecka, muz. J. Satanowski). Przyznaję, że ten fragment werdyktu był dla mnie największym zaskoczeniem…

Anna Sokołowska - Echa Spotkań Zamkowych - koncert laureatówNagrodę Główną im. Agnieszki Osieckiej dla najwybitniejszej indywidualności Spotkań Zamkowych otrzymała w tym roku Anna Sokołowska. Anna pochodzi z Kowala, studiuje wokalistykę w Katowicach oraz polonistykę w Warszawie. Podczas koncertu zaprezentowała piosenki "Jak pięknie jest umierać między gołębiami" (sł. a. Osiecka, muz. A. Zieliński) oraz "Dobra pogoda na szczęście" (sł. A. Osiecka, muz.
S. Krajewski). Od razu słychać, że uczy się śpiewać, pracuje nad techniką - takie występy zupełnie inaczej brzmią... Ponadto udało jej się zbudować miły nastrój.

Cały koncert wyreżyserował Jerzy Satanowski, a muzyczny nadzór obiął Jacek Kita. Po tej warszawskiej 'próbce' zapałałam ochotą pojechania na jubileuszowe XXXV Spotkania Zamkowe do Olsztyna... Jeżeli zrealizuję mój plan na pewno przeczytacie o tym w isak'u ;-)

Po bardzo krótkiej przerwie wysłuchaliśmy jeszcze rewelacyjnego koncertu 'Halucynacje – Poezja Grzegorza Ciechowskiego'

Opublikowany: 2007-07-14 08:20:00
Strony: