szukaj  |   kontakt

Jacek Kadis - Jak ślepiec
Daniel Gałązka - Dotykam dachów Live 2008
Kuba Pałys - Jeśli wola Twa

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.


strona główna » relacje z imprez » rok 2007 » Echa Spotkań Zamkowych 2007
Echa Spotkań Zamkowych - Warszawa - 1 VII 2007

W niedzielę 1 VII 2007 w amfiteatrze Parku Sowińskiego w Warszawie miałam okazję przysłuchiwać się koncertowi o wdzięcznej nazwie 'Echa Spotkań Zamkowych'. Wystąpili na nim laureaci XXXIV Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję”, konkursu który odbył się w ostatni czerwcowy weekend w Olsztynie. Warszawski wieczór był kopią koncertów, jakie miały miejsce dzień wcześniej w olsztyńskim zamku. Już po raz trzeci udało się ściągnąć olsztyńskie koncerty do stolicy. Taka współpraca obu miast jest naprawdę godna pochwały.


Ania Ozdobińska | 
Koncert laureatów w przemiły sposób poprowadziła Magdalena Szydłowska. Zapowiedziała przepiękną poezję w mistrzowskim wykonaniu – w mistrzowskim dlatego, że jury oceniające konkurs podkreślało wyjątkowo wysoki poziom tegorocznego konkursu. Po wysłuchaniu koncertu laureatów mogę się całkowicie z tym zgodzić. Warto wspomnieć, że uczestników oceniało jury w składzie: Jan Wołek (przewodniczący), Krystyna Gucewicz, Katarzyna Groniec, Mirosław Siedler oraz Grzegorz Turnau. Przyznano trzy nagrody, nagrodę główną oraz cztery wyróżnienia (zobacz werdykt). Nagrodą dla osób wyróżnionych był udział z koncercie galowym.

Eliza Banasik - Echa Spotkań ZamkowychPierwsze wyróżnienie powędrowało do rąk zaledwie czternastoletniej Elizy Banasik, uczennicy gdańskiego liceum. Dla niej wszystko rozpoczęło się od Jacka Kaczmarskiego
i jego piosenek. Kiedyś teksty Kaczmarskiego tłumaczył Elizie tata. Dziś co wspaniale pokazała podczas koncertu sama rozumie ich sens. Przypomniała pieśń "Powrót" (sł. i muz.
J. Kaczmarski). Przyznam, że Eliza wygląda dość niepozornie, więc jej mocny głos był dla mnie niemałym zaskoczeniem. Zachwyciło mnie to jak wykonała tą piosenkę - do tej pory nie nleżała ona do moich ulubionych 'dzieci' Kaczmarskiego. Elizie udało się przekonać mnie do tego utworu. Dla mnie to ona jest największym odkryciem tego wieczoru. Zaśpiewała tak, że nie mogłam robić nic innego niż tylko chłonąć, chłonąć, chłonąć... Trzeba przyznać, że publiczność zgotowała jej należytą owację.

Jako kolejna z wyróżnionych na scenie pojawiła się Aleksandra Krysian, studentka Akademii Muzycznej w Poznaniu - klasa fortepianu. Muzyczną pasją Aleksandrę zaraziła mama. Dziewczyna ma 21 lat i, co ciekawe, dokładnie 21 lat temu Spotkania Zamkowe
w Olsztynie wygrała właśnie jej mama. W wykonaniu Aleksandry usłyszeliśmy "Pozdrowienia" do słów mamy czyli Ewy Krysian oraz do własnej muzyki. Naturalnie wyróżniona akompaniowała sobie na fortepianie.

Wojciech Makowski - Echa Spotkań Zamkowych  - koncert laureatówNastępne wyróżnienie otrzymał Wojciech Makowski, siedemnastoletni licealista z Wrocławia, na co dzień śpiewający w miejskim domu kultury oraz uczący się gry na skrzypcach. Wojtek twierdzi, że poezja śpiewana jest tym, co mu bezgranicznie odpowiada. Zaśpiewał piosenkę pt. "Luna srebrnooka" (sł. A. Osiecka, muz. S. Krajewski), przy akompaniamencie fortepianu. Wobec pewnego niedoboru śpiewających mężczyzn, pojawienie się każdego umiejącego śpiewać 'rodzynka' powinno cieszyć...
Opublikowany: 2007-07-14 08:20:00
Strony: