szukaj  |   kontakt

Włodek Mazoń i Vis a Vis - CzłowieczekWojtek Gęsicki - Niepoczytalny bibliotekarzD.Barabas P.Stefanowska & Widmo - Obok siądź

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.


PATRONATY
TROMBITA 2018

YAPA 2018

Moja Wolności 2018

NieBajka Łukasza Majewskiego

"Podróż"


strona główna » aktualności » 2010 » "Dziewczyny z sąsiedztwa" - debiutancki krążek zespołu Dziewczyny
"Dziewczyny z sąsiedztwa" - debiutancki krążek zespołu Dziewczyny
Dziewczyny z sąsiedztwaPoznaj „Dziewczyny z sąsiedztwa”! To debiutancki krążek zespołu Dziewczyny, którego premiera odbyła się 8 marca 2010 r. Anna Karamon i Aleksandra Nowak nie mieszczą się w muzycznych szufladkach. Oscylują pomiędzy bluesem, „baba-riba*jazzem” (miano nadane muzyce zespołu przez Wojtka Olszaka w programie Hit Generator) i rock'n rollem.

O zespole Dziewczyny
Na początku (rok 2008) był duet: Anna Karamon i Aleksandra Nowak. Od marca 2009 – już zespół. Wśród osiągnięć duetu można wymienić m.in. Nagrodę Grand Prix przyznaną przez TVP za Największą Osobowość Festiwalu Spotkania Zamkowe 2008, nagrodę Festiwalu Piosenki Studenckiej 2008, liczne nagrody publiczności. W maju 2009 zespół DZIEWCZYNY debiutuje w pełnym składzie, dwukrotnie wygrywając program Hit Generator (TVP 2). Następnie nagrywa klip do piosenki „Chimera”, wypuszcza singiel „NIGDY”, nagrywa płytę oraz kwalifikuje się z piosenką „Cash box” do Krajowego Finału Eurowizji 2010 roku. Członkowie zespołu to grupa czołowych muzyków sceny jazzowej i rozrywkowej. W swojej dotychczasowej karierze współpracowali i współpracują m.in. z Anną Serafińską, Jose Torresem, Urszulą Dudziak, Olo Walickim, Grażyną Łobaszewską, Edytą Górniak, Marylą Rodowicz, Mariką, Moniką Brodką, zespołem Sofa, Stanisławem Sojką, Ewą Bem, Lorą Szafran i wieloma innymi.

SKŁAD: Anna Karamon, Aleksandra Nowak – wokal, Artur Lipiński – bębny, Bogusz Wekka – instrumenty perkusyjne, Krzysztof Łochowicz – gitara, banjo, Maciek Matysiak – kontrabas.

informacja prasowa

Komentarze
Data:
 2010-03-11 15:10:13
Autor:
 Wgl
Treść:
 Genialna płyta! Polecam wszystkim!
e-mail: