szukaj  |   kontakt

Daniel Gałązka - I z tą różnicą (live)Dzik(i)Kadis - BardograjkaDariusz Rubin - Maskarada

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.


PATRONATY
TROMBITA 2018

YAPA 2018

Moja Wolności 2018

NieBajka Łukasza Majewskiego

"Podróż"


strona główna » aktualności » 2007 i 2008 » Dagmara Korona - Kawon
Dagmara Korona - Piwnica Artystyczna Kawon - 29 V 2008 Zielona Góra

W czwartkowy wieczór 29 maja 2008 roku w Piwnicy Artystycznej "Kawon" w Zielonej Górze odbył się premierowy koncert promujący debiutancką płytę Dagmary Korony "Dzień Dobry". Od 1997r był to kolejny, zdaje się już siódmy koncert artystki w tym "magicznym" miejscu i jak zwykle została bardzo ciepło przyjęta przez publiczność która wypełniła salę Kawonu po "brzegi". Na koncert przybyło około 140 osób.

Dagmarze podczas koncertu towarzyszył zespół pod kierownictwem Krzysztofa Mrozińskiego (fortepian): w składzie Paweł Słoniowski (gitara basowa), Dariusz Jaros (akordeon, instrumenty klawiszowe), Grzegorz Piotrowski (gitara), Waldemar Franczyk (instrumenty perkusyjne). Zespół grał z dużą swadą, dając publiczności okazję do wysłuchania dużej dawki dobrej muzyki. Aranżacje utworów zawierały wiele partii solowych instrumentalistów, w tym wzbudzające powszechny aplauz solo perkusji Waldka Franczyka na Bałaganach.

Artystka wraz z zespołem wykonała nie tylko utwory z najnowszej płyty ale też kilka ze starszego repertuaru do tekstów lub tłumaczeń (z francuskiego) Ewy Andrzejewskiej.

Koncert tak przypadł do gustu Zielono Górskiej publiczności, że zmusił oklaskami artystów do wykonania kilku bisów. Po otrzymaniu mnóstwa kwiatów Dagmara zabrała się do podpisywania swojej jeszcze "ciepłej" płyty Dzień Dobry".

Zdjęcia z koncertu ...
Dagmara Korona koncert Kawon 1Dagmara Korona koncert Kawon 2Dagmara Korona koncert Kawon 3
 Dagmara Korona koncert Kawon 4 Dagmara Korona koncert Kawon 5

fot. Jędrzej Wiler